Ktoś ukradł Marylin Monroe. Policja szuka złodzieja i kultowej rzeźby z Hollywood

Posągowa podobizna Marylin Monroe do tej pory zdobiła kultową altanę na Walk of Fame w Hollywood. Ktoś jednak wspiął się na dach i ukradł rzeźbę odtwarzającą scenę z filmu "Słomiany wdowiec" - policja nie ma pojęcia, kto to zrobił.
Zobacz wideo

Posąg Marylin Monroe został skradziony we wtorek nad ranem. Niezidentyfikowany sprawca wspiął się na szczyt altany Four Ladies of Hollywood, zdemontował rzeźbę, po czym oddalił się z nią na oczach świadka. Policja wszczęła śledztwo.

>>Maja Ostaszewska została postarzona do filmu "Broad Peak" o Macieju Berbece. Aktorka chwali się charakteryzacją<<

Ktoś ukradł rzeźbę Marylin Monroe

Zaginiony posąg przedstawiał Marylin Monroe z podwianą sukienką - tak właśnie wyglądała kultowa scena z komedii "Słomiany wdowiec".

Kultowa scena ze 'Słomianego wdowca'Kultowa scena ze 'Słomianego wdowca' 20th Century Fox / 'The Seven Year Itch', reż. Billy Wilder, 1955

Rzeźbę umieszczono na szczycie altany Four Ladies of Hollywood, która stoi na Walk of Fame przy Hollywood Boulevard.

 

>>Reżyser "Gry o tron" chciał zabić wszystkich bohaterów w czasie bitwy o Winterfell<<

Postawiono ją na cześć ważnych kobiet świata filmu, które zmieniły ten przemysł - znajdują się tam podobizny Dolores Del Rio, Dorothy Dandridge, Mae West i Anny May Wong.

Do kradzieży doszło w okolicach trzeciej nad ranem we wtorek - złodzieja na dachu altanki widział świadek. Sprawca miał użyć piły do metalu. Na miejscu zjawiła się policja i straż pożarna, wszczęto w sprawie oficjalne śledztwo. Miejsce zbrodni badają policyjni technicy, a rzecznik prasowy przekazał NBC, że już znaleźli pierwsze dowody.

>>Fani krytykują "Cyberpunk 2077" z Keanu Reevesem. W obronie Polaków stanął twórca gry<<

Więcej o: