Patryk Vega przesyła pozdrowienia od Ojca Dyrektora. Zbigniew Zamachowski w "Polityce" [WIDEO]

Patryk Vega zamieścił w sieci kolejny fragment filmu "Polityka". Tym razem w roli głównej wystąpił Ojciec Dyrektor, w którego wciela się Zbigniew Zamachowski.
Zobacz wideo

Trzeba przyznać, że Patryk Vega znalazł świetny sposób na to, żeby o jego nowym filmie było ciągle głośno, choć do wrześniowej premiery jeszcze daleko. Pokazał już m.in. jak będzie wyglądała w "Polityce postać wzorowana na Jarosławie Kaczyńskim oraz Mateuszu Morawieckim, teraz przyszedł czas na o. Tadeusza Rydzyka.

Patryk Vega przesyła pozdrowienia od Ojca Dyrektora. Zbigniew Zamachowski w "Polityce"

Materiał, który reżyser zamieścił dzisiaj rano na Facebooku, jest zatytułowany "Pozdrowienia od Ojca Dyrektora".

Vega już wcześniej w rozmowie z Gazeta.pl zapowiadał, że jego nowy film będzie opowiadał o najważniejszych polskich politykach, także tych w sutannach. Reżyser dodawał:

Wiedziałem, że ludzi najbardziej interesuje, jak zachowują się politycy, kiedy kamery są wyłączone, bo to co widzimy w telewizji to tylko iluzja i kreacja.

Przekonywał też, że przez 18 miesięcy zbierał razem ze współpracownikami materiały źródłowe i starali się przy tym być jak najbardziej obiektywni, a film nie ma być wymierzony przeciw jednej partii politycznej. Mówił:

Faktycznie najłatwiej było nam dotrzeć do osób, które z partii zostały wydalone - to one najchętniej dzielą się swoimi emocjami i chcą z siebie wyrzucić żale. Istnieje pytanie o wiarygodność takich informacji. Jeśli jednak w wypowiedziach kilku niepowiązanych ze sobą osób pojawiają się takie same fakty, to daje do myślenia.  

Dzięki poprzednim materiałom zamieszczonym w sieci przez Vegę, wiemy, że w "Polityce" oprócz Zbigniewa Zamachowskiego zagrają m.in. Andrzej Grabowski, Marcin Bosak, Iwona Bielska i Janusz Chabior. Maciej Stuhr ma z kolei zagrać postać, która nie jest politykiem.

Premiera "Polityki" jest zaplanowana na 6 września.

Więcej o: