Na co do kina w lipcu? Spider-Man w Europie, nowy Król Lew i Agnieszka Grochowska jako matka Elle Fanning

Premiery kinowe w lipcu to m.in. nowy "Spider-Man" i "Król Lew". Czym jeszcze chcą nas skusić kiniarze, byśmy wybrali się na seans w tym miesiącu?
Zobacz wideo

Upały na dworze zachęcają do tego, by spędzać czasem czas w klimatyzowanej sali kinowej. Tym bardziej, że lipiec nie jest w tym roku traktowany przez dystrybutorów po macoszemu - jest kilka naprawdę interesujących propozycji, które wchodzą do kin w tym miesiącu.

Fani Marvela z pewnością czekają na kolejny film z cyklu, żeby zobaczyć jak wygląda życie najmłodszego superbohatera po tym, co stało się w filmie "Avengers: Endgame". Nie będą musieli czekać zbyt długo - "Spider-Man: Daleko od domu" ma premierę już 5 lipca. Tego samego dnia będzie można zobaczyć na dużym ekranie Agnieszkę Grochowską w kolejnej roli w zagranicznej produkcji ("Moja gwiazda: Teen Spirit"), a fani horrorów mogą rozważyć obejrzenie "Midsommar. W biały dzień".

Kolejne piątki to m.in. przez jednych oczekiwana z ekscytacją, a przez innych z obawą premiera nowej wersji kultowego "Króla Lwa" czy nowego filmu Jima Jarmuscha - "Truposze nie umierają". Wielbiciele ciekawych historii mogą skusić się na dokument "Diego" - jego bohaterem jest Diego Maradona, ale to film nie tylko dla kibiców piłki nożnej.

Najciekawsze premiery kinowe - lipiec 2019

Spider-Man: Daleko od domu reż. Jon Watts, Mervel (2019)

 

Ci, którzy oglądali "Avengers: Endgame", wiedzą, że Peter Parker stracił swojego mentora i przyjaciela w jednej osobie. Po śmierci Tony'ego Starka nie będzie mu się łatwo pozbierać, ale mimo to Peter jedzie ze swoją licealną klasą na wycieczkę do Europy. Postanawia zostawić strój Spider-Mana w domu. Choć chłopak przez chwilę chciał być zwykłym nastolatkiem, to mu się oczywiście nie uda.

W filmie występują m.in. Tom Holland, Marisa Tomei, Zendaya, Samuel L. Jackson oraz Jake Gyllenhaal.

Moja gwiazda: Teen Spirit reż. Max Minghella, Automatik Entertainment (2019)

 

Elle Fanning gra Violet Waleńską, utalentowaną nastolatkę, która w tajemnicy przed matką (w tej roli Agnieszka Grochowska) bierze udział w talent show "Teen Spirit". Ku swemu zdumieniu przechodzi do finałowego etapu. Skromna, niedoświadczona, ale piekielnie uzdolniona dziewczyna z prowincji trafia nagle w tryby wielkiej rozrywkowej machiny.

Reżyserem filmu jest Max Minghella, syn zmarłego w 2008 roku Anthony'ego, którego "Angielski pacjent" przyniósł mu Oscara (sam film nagrodzony został w aż dziewięciu kategoriach). "Teen Spirit" to reżyserski debiut Maksa Minghelli.

Midsommar. W biały dzień reż. Ari Aster, B-Reel Films (2019)

 

Zaledwie rok temu miał premierę film "Dziedzictwo. Hereditary", bardzo dobrze przyjęty horror z Toni Collette. Teraz reżyser Ari Aster powraca, by znowu straszyć widzów. Tym razem akcja filmu rozgrywa się w Szwecji, a autorem zdjęć do filmu Polak Paweł Pogorzelski.

Grupa znajomych w czasie wakacji odwiedza odizolowaną od świata szwedzką wioskę. Odbywa się tam festiwal związany z letnim przesileniem. Wkrótce dowiadują się o dziwnych miejscowych tradycjach. 

Król Lew reż. Jon Favreau, Walt Disney Pictures (2019)

 

25 lat po premierze animacji Simba, Mufasa, Tymon, Pumba i reszta bohaterów powracają w nowej wersji. To w połowie lat 90. ubiegłego wieku był hit, który dzisiaj ma status kultowego.

Bohaterom nowej odsłony dobrze znanej historii głosów w oryginalnej wersji językowej użyczyli m.in. Donald Glover (Simba), Seth Rogen (Pumba), James Earl Jones (Mufasa) i Beyoncé Knowles (Nala).

Truposze nie umierają reż. Jim Jarmusch, Animal Kingdom (2019)

 

Najnowszy film Jima Jarmuscha miał światową premierę podczas Festiwalu Filmowego w Cannes. To film o... zombie. Obsada wygląda imponująco: Bill Murray, Adam Driver, Tilda Swinton, Steve Buscemi, Selena Gomez, Chloë Sevigny, Austin Butler, Caleb Landry Jones oraz Tom Waits, Iggy Pop, RZA, Danny Glover, Rosie Perez, Sara Driver i Carol Kane. 

Diego reż. Asif Kapadia, Film4 (2019)

 

Jak zapowiada dystrybutor, to nie jest po prostu film o piłkarzu, ale o niezwykle ciekawym człowieku. Diego Maradona to jedna z największych legend futbolu, która ma koncie sukcesy, porażki, wielkie wpadki. Jeśli chcecie się dowiedzieć np., dlaczego reżyser Paolo Sorrentino dziękował właśnie jemu, gdy odbierał Oscara za "Wielkie piękno", to film, który warto zobaczyć.

Pełna lista - premiery kinowe w lipcu

5 lipca

Spider-Man: Daleko od domu

Midsommar. W biały dzień

Szkoła melanżu

Moja gwiazda: Teen Spirit

Imprezowi rodzice

Pamiątki Claire Darling

Supa Modo

Solid Gold

12 lipca

Yesterday

Annabelle wraca do domu

Stuber

Młody geniusz i kłopotliwe wynalazki

Wielka podróż Cyrkielki

19 lipca

Król Lew

I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!

Diego

Trafikant

Fighter

26 lipca

Truposze nie umierają

W deszczowy dzień w Nowym Jorku

Pełzająca śmierć

Dzieci lata

Wicher 4

Więcej o: