Tomasz Kot zagra genialnego wynalazcę. Główna rola Polaka w biograficznym filmie o Nikoli Tesli

Tomasz Kot zagra Nikolę Teslę - taką informację podaje portal Deadline.com. Film o genialnym wynalazcy zostanie wyreżyserowany przez Ananda Tuckera, który przyznał, że zdecydował się na angaż Kota po obejrzeniu "Zimnej wojny".

Film "Nikola" ma opowiadać o Tesli jako genialnym wynalazcy, ale też o jego walce z własnymi demonami i problemami finansowymi - czytamy na Deadline.com. Scenarzystą i reżyserem filmu jest Anand Tucker, producent "Dziewczyny z perłą" i reżyser "Oświadczyn po irlandzku".

- Nikola Tesla był jednym z największych umysłów XX wieku i na wiele sposób ukształtował dzisiejszy świat, z elektrycznymi samochodami, natychmiastową łącznością przez Internet i globalną komunikacją. Był też bardzo skomplikowanym i niezwykłym człowiekiem. Tomasz jest wybitnym aktorem i kiedy zobaczyłem jego niesamowitą kreację w "Zimnej wojnie", nie miałem wątpliwości, kto powinien zagrać Teslę - powiedział Tucker.

Na razie nie podano, kto jeszcze zagra w filmie biograficznym o serbskim geniuszu. Obraz będzie anglojęzyczny, a zdjęcia mają ruszyć jesienią tego roku.

Dla Kota to już kolejna główna rola w filmie biograficznym, po "Bogach", gdzie zagrał prof. Zbigniewa Religę i "Skazanym na bluesa", gdzie wcielił się w Ryszarda Riedla. 

Jak wylicza theplaylist.net Kot dołączy do całkiem długiej listy aktorów, którzy zagrali Teslę w filmach. Nicholas Hoult zagrał wynalazcę w filmie "The Current War", David Bowie - w "Prestiżu" Christophera Nolana, a Ethan Hawke wcielił się w Serba w filmie "Tesla", który nie miał jeszcze swojej premiery. 

Więcej o:
Komentarze (34)
Tomasz Kot zagra genialnego wynalazcę. Polak z główną rolą w biograficznym filmie o Nikoli Tesli
Zaloguj się
 • acoristis

  Oceniono 37 razy 35

  Wreszcie ktoś docenia Kota - zawsze mnie bolało, że wszyscy zachwycają się w Zimnej Wojnie tylko Kulig, a Kota jakoś tak traktowali po macoszemu. A wg mnie on był co najmniej tak samo genialny jak Kulig i w olbrzymim stopniu przyczynił do sukcesu filmu. Brawo panie Tomaszu, niech im pan pokaże swoją wielkość! Pod każdym względem :)))

 • siekiera_motyka

  Oceniono 29 razy 29

  Super! Wielkie gratulacje!

 • paulogarnies

  Oceniono 27 razy 27

  Ale pan Kot ma szczęście do ról ludzi którzy odegrali w historii wielką rolę..
  Był już Ryszardem Riedlem, Zbigniewem Religą a teraz Nikolasem Teslą..
  Gratuluję..

 • a_figa

  Oceniono 26 razy 26

  Tomasz Kot to wspaniały aktor! :)>>>>>> brawa, WIELKIE BRAWA, Panie Tomaszu!

 • shtalman

  Oceniono 29 razy 19

  Tesla był geniuszem

 • harmonia222

  Oceniono 15 razy 15

  Super!!!!!!

 • lasalu

  Oceniono 7 razy 5

  Interesujące. Pojawią się dwa filmy: "Nikola" z Kotem oraz "Tesla" z Hawke. :)

 • D B

  Oceniono 4 razy 4

  Podobno w tym filmie Tesla ma być szalonym wynalazcą, który chcę opanować świat, będzie mu w tym przeszkadzał James Bond.

 • byann

  Oceniono 4 razy 4

  Kot mnie rozłożył swoim Kaszpirowskim w reklamach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX