Kevin Costner wyjawił sekret związany z plakatem do filmu "Bodyguard"

Kevin Costner zagrał u boku Whithey Houston w kasowym przeboju z początku lat 90., słynnym "Bodyguardzie". Film promował plakat, na którym aktor niesie na rękach postać graną przez piosenkarkę. Podobnie jak sam film, poster zyskał status kultowego. Okazuje się, że wiąże się z nim pewna tajemnica.
Zobacz wideo

"Bodyguard" to jeden z najbardziej pamiętnych filmów z początku lat 90. Kevin Costner gra w nim ochroniarza słynnej piosenkarki, w którą wcieliła się muzyczna gwiazda tamtych lat, Whitney Houston. Produkcja z ich udziałem była prawdziwym przebojem, w dużej mierze dzięki zaśpiewanym przez Whitney Houston przebojom "I Will Always Love You" czy "I Have Nothing". Film promował pamiętny plakat ze sceną, w której Costner niesie na rękach przerażoną Rachel, którą grała Houston. Aktor zdradził ostatnio, że na plakacie nie widzimy wcale Whitney.

>>Kevin Costner - zaczynał od soft porno, a teraz gra w najlepszych produkcjach<<

Cosnter zdradza tajemnicę plakatu do "Bodyguarda"

Kevin Costner w rozmowie z "Entertainmet Weekly" zdradził kulisy powstania słynnego zdjęcia, które trafiło na romantyczny plakat:

To nie była Whitney. Pojechała już do domu, kiedy robiliśmy to zdjęcie. To była jej dublerka i schowała głowę w moich ramionach, co akurat było odpowiednie. Była naprawdę przestraszona.

Materiały promocyjneMateriały promocyjne fot. 'The Bodyguard', reż. Mick Jackson, prod. Warner Bros, 1992

Fotografia powstała przy okazji kręcenia sceny, w której bohater Costnera wynosi na rękach Rachel. Kevin Costner powiedział, że kiedy zobaczył zdjęcie, od razu wiedział, że będzie idealne na plakat:

Wybrałem to zdjęcie, bo zrobił je mój przyjaciel Ben Glass. Wysłałem je do Warner Bros i mówię "Proszę, macie tu plakat". Bo było takie sugestywne.


Ale wcale nie było tak łatwo. Producentom nie podobało się, że nie widać twarzy Whitney Houston. Była wtedy u szczytu sławy i liczyli, że przyciągnie jeszcze więcej widzów do kin:

Nie podobało im się, bo nie było widać, że to Whitney. Przysłali mi pięć kolaży, na których dokleili jej głowę. Powiedziałem im, że przecież "udało się nam za pierwszym razem". W końcu dali się przekonać i zdjęcie trafiło na plakat.

>>Zamachowski zagrał Rydzyka. Komentuje reakcje polityków: "Wygląda na to, że mają powody, żeby się bać"<<

"Bodyguard" opowiada historię romansu słynnej piosenkarki i jej ochroniarza. Rachel zatrudnia go, kiedy zaczyna dostawać coraz bardziej niepokojące listy z pogróżkami i ktoś włamuje się do jej domu. Ich relacja początkowo jest trudna, bo podopieczna nie chce stosować się do zaleceń specjalisty od bezpieczeństwa. Z czasem nawiązuje się między nimi romans. A zamachowiec ciągle dybie na jej życie.

 

Niezaprzeczalnym atutem produkcji była ścieżka dźwiękowa, na której znajdują się piosenki w większości śpiewane przez nieżyjącą już Whitney Houston. "I Will Always Love You" stało się jednym z największych przebojów w repertuarze piosenkarki, podobnie było w przypadku "I Have Nothing".

 

Album z muzyką z filmu sprzedał się w nakładzie 42 milionów egzemplarzy na całym świecie, a co więcej zdobył nagrodę Grammy dla płyty roku. W samym USA pokrył się 18-krotną platyną.

>>Premiery Netflix w lipcu: Pożegnanie z "Orange is the new black", nowe "Stranger Things". No i "Terminator"!<<

Więcej o: