Tomasz Sekielski ogłasza, że będzie trzecia część "Tylko nie mów nikomu". Trzeba poczekać do przyszłego roku

Tomasz Sekielski i jego brat Marek w maju udostępnili za darmo film dokumentalny o pedofili w polskim kościele pt. "Tylko nie mów nikomu". Zebrali tyle materiałów, że w tym roku ukaże się jego druga część. Teraz okazuje się, że mowa jest także o trzecim filmie na ten temat.
Zobacz wideo

Film "Tylko nie mów nikomu" braci Sekielskich w miesiąc po majowej premierze zebrał na Youtubie 22 mln wyświetleń. Dokument opowiadający o tuszowaniu przypadków pedofilii w polskim kościele wywołał ogólnokrajową dyskusję. 

>>>Druga część "Tylko nie mów nikomu" jeszcze w tym roku<<

Trzecia część "Tylko nie mów nikomu"

Twórcy nie tak dawno poinformowali, że mają wystarczająco dużo materiałów, by stworzyć drugą część przejmującego dokumentu - jego premiera została przeniesiona z października na listopad. Teraz sam Tomasz Sekielski informuje o tym, że prawdopodobnie zobaczymy także trzecią część. W czasie cyklu "Sekielski Sunday Night Live", który prowadzi na swoim profilu na Facebooku powiedział:

Kolejny film dotyczący przestępstw seksualnych duchownych zostanie wyemitowany jesienią. Mówiłem o tym, że będzie to październik, ale być może będzie to listopad, bo nie zamierzamy się spieszyć. Pewnie zakończymy to trzecią częścią jesienią 2020 roku.

"Tylko nie mów nikomu" podjęło m.in. wątki księdza z zakazem pracy z dziećmi prowadzącego rekolekcje, księdza grożącego wykorzystywanemu dziecku, że jeśli z nim nie wyjedzie na wakacje, to zacznie molestować jego młodsze rodzeństwo i konfrontacje ofiar pedofilii ze sprawcami. Ze zrozumiałych względów film budzi ogromne emocje i jest szeroko komentowany. Niedługo po premierze filmu w Licheniu został zasłonięty pomnik papieża Jana Pawła II z księdzem marianinem Eugeniuszem Makulskim, o którym autorzy także opowiedzieli w dokumencie. Ostatecznie pomnik został usunięty.

>>"Tylko nie mów nikomu". Wojciech Smarzowski: Mam nadzieję, że będzie naszym kandydatem do Oscara<< 

"Tylko nie mów nikomu" powstało dzięki publicznej zbiórce pieniędzy na serwisie Patronite.pl - 450 tys. złotych wpłaciło 2,5 tysiąca osób. Podobnie mogą zrobić chętni darczyńcy w przypadku następnych część dokumentu. Dzięki niezależnemu źródłu finansowania, bracia Sekielscy mogą tworzyć film bez żadnych zewnętrznych interwencji.

Marek Sekielski w rozmowie z Gazeta.pl deklarował:

Jesteśmy gotowi udostępnić Netfliksowi film za darmo. Dla nas najważniejsze jest, żeby produkcja zrobiła jak największy zasięg i dotarła do jak największej liczby widzów. Netflix byłby tego gwarancją.

Film można zobaczyć za darmo pod tym linkiem. Tomasz i Marek Sekielscy chcą, by tak samo było w przypadku drugiej części. Ponadto bracia pracują nad filmem dokumentalnym o SKOK-ach.

Więcej o: