Helen Mirren i Ian McKellen po raz pierwszy zagrali razem w filmie. To będzie romantyczny thriller [ZWIASTUN]

Helen Mirren i Ian McKellen to para wyśmienitych aktorów z wieloletnim doświadczeniem i doskonałymi filmami w dorobku. Aż dziw, że do tej pory nigdy wcześniej razem nie pracowali. Nareszcie to się zmieniło dzięki produkcji "Kłamstwo doskonałe", gdzie odtwórczyni królowej Elżbiety i filmowy Gandalf wcielą się w zakochaną parę.

Helen Mirren i Ian McKellen zagrali główne role w ekranizacji best-sellerowej powieści "The Good Liar". Za reżyserię odpowiada zdobywca Oscara, Bill Condon - twórca ostatniej realizacji "Pięknej i Bestii" z Emmą Watson w roli głównej.

>>"Cyberpunk 2077" będzie mieć więcej opcji romansowania niż było w "Wiedźminie"<<

Helen Mirren i Ian McKellan po raz pierwszy grają w filmie

"Kłamstwo doskonałe" to historia Roy Courtnay, naciągacza i oszusta w dość już zaawansowanym wieku. Pewnego dnia wpada w sieci na bogatą wdowę, Betty McLeish (czyli postać odgrywaną przez Helen Mirren).

Zobacz wideo

Roy postanawia zrobić to, co umie najlepiej - organizuje szwindel, żeby wyciągnąć z niej pieniądze. Jednak staje się coś, czego nie przewidział. Swoją potencjalną ofiarę zaczyna darzyć uczuciem. Ona coraz bardziej się przed nim otwiera, a jemu coraz bardziej na niej zależy. I przez to zaczyna balansować na granicy kłamstwa i prawdy. Oszustwo, które miało być jego "rutynową robotą", staje się dla niego najtrudniejszym w życiu zadaniem.

W filmie wystąpili również Russell Tovey, Jim Carter, Mark Lewis Jones i Laurie Davidson. Scenariusz na podstawie powieści Nicholasa Searle'a napisał Jeffrey Hatcher. Zdjęcia kręcono w Londynie i Berlinie, produkcja ma trafić do polskich kin 20 grudnia. 

>>Lena Headey reżyseruje swój pierwszy film. Zatrudniła aktorkę, która występowała z nią w serialu "Gra o tron"<<

Więcej o: