Patryk Vega pyta "Poznajecie tych dwóch Panów?" i pokazuje, jak Królikowski tańczy z Chabiorem

Patryk Vega pokazał kolejną scenę ze swojego najnowszego filmu "Polityka". Tym razem zdradził, kogo obsadził w roli inspirowanej najsłynniejszym rzecznikiem prasowym RP, Bartłomiejem Misiewiczem. W tej roli wystąpił Antek Królikowski.

Patryk Vega sukcesywnie pokazuje obsadę filmu "Polityka". O tym, że Janusz Chabior zagrał ministra podobnego do Antoniego Macierewicza wiedzieliśmy już od dłuższego czasu, jednak dopiero teraz okazało się, jaka rola przypadła młodemu Antoniemu Królikowskiemu. 

>>Zamachowski zagrał Rydzyka. Komentuje reakcje polityków: "Wygląda na to, że mają powody, żeby się bać"<<

Antek Królikowski w "Polityce" Patryka Vegi

Nim reżyser pokazał nowe kadry ze swojego najnowszego filmu, zapytał w nagraniu -"Kochani poznajecie tych dwóch panów?". Chwilę potem pokazał scenę, w której Janusz Chabior wręcza niezwykle dumnemu Antkowi Królkowskiemu medal. Ta scena przypomina odznaczenie Misiewicza przez Macierewicza w 2016 roku.

Następne ujęcia są naprawdę zaskakujące. Janusz Chabior łapie młodzieńca za łydkę, po czym obaj tańczą w gabinecie, czule do siebie przytuleni. Cięcie nastąpiło w pełnym napięcia momencie:

Vega chce pokazać politykę od kuchni

O czym będzie opowiadał film "Polityka"? W rozmowie z Kultura.gazeta.pl Patryk Vega powiedział: 

Wiedziałem, że ludzi najbardziej interesuje, jak zachowują się politycy, kiedy kamery są wyłączone, bo to co widzimy w telewizji to tylko iluzja i kreacja.

>>Patryk Vega odpowiada Morawieckiemu i pokazuje, kto zagra premiera [WIDEO]<<

Dodał też, że przez 18 miesięcy zbierał razem ze współpracownikami materiały źródłowe i starali się przy tym być jak najbardziej obiektywni, a film nie ma być wymierzony przeciw jednej partii politycznej. Mówił:

Faktycznie najłatwiej było nam dotrzeć do osób, które z partii zostały wydalone - to one najchętniej dzielą się swoimi emocjami i chcą z siebie wyrzucić żale. Istnieje pytanie o wiarygodność takich informacji. Jeśli jednak w wypowiedziach kilku niepowiązanych ze sobą osób pojawiają się takie same fakty, to daje do myślenia.  

Dzięki poprzednim materiałom zamieszczonym w sieci przez Vegę, wiemy, że w "Polityce" oprócz Janusza Chabiora i Antoniego Królikowskiego zagrają m.in. Andrzej Grabowski, Marcin Bosak, Iwona Bielska i Zbigniew Zamachowski. Maciej Stuhr ma z kolei zagrać postać, która nie jest politykiem.

Premiera "Polityki" jest zaplanowana na 6 września.

>>Patryk Vega dla Gazeta.pl: To film o najważniejszych polskich politykach, nawet tych w sutannach<<

Więcej o: