Patryk Vega pokazuje opozycję. Jest Schetyna, ośmiorniczki i scena z Danielem Olbrychskim

Patryk Vega ujawnił kolejny fragment swojego najnowszego filmu "Polityka". Teraz przyszła pora na polityków z opozycji - reżyser opublikował sceny z postacią inspirowaną Grzegorzem Schetyną. Także dla tej strony sceny politycznej filmowiec był bezlitosny.

Patryk Vega obiecał, że jego najnowszy film będzie opowiadał o wszystkich najważniejszych polskich politykach i dziś udowodnił, że słowa dotrzymał. Po scenach z ojcem Rydzykiem, prezesem PiS, premierem Morawieckim czy Antonim Macierewiczem, mamy okazję się w końcu przekonać, który aktor zagrał Grzegorza Schetynę. Przy okazji pojawiła się też sekwencja z Danielem Olbrychskim.

>>Patryk Vega pyta "Poznajecie tych dwóch Panów?" i pokazuje, jak Królikowski tańczy z Chabiorem<<

Patryk Vega: "Dla równowagi coś o drugiej stronie" i pokazuje Schetynę

Kilka dni temu Patryk Vega zdradził na łamach "Wprost":

Lider opozycji ma się czego bać. Pokażemy, jak traktuje swoich najbliższych współpracowników. Szantażuje ich, manipuluje donosami i niszczy swoich partyjnych kolegów aby tylko utrzymać władzę w partii.

W postać nim inspirowaną wcielił się Zbigniew Suszyński. W tych kilku ujęciach, które możemy zobaczyć pojawiają się nawiązania do ośmiorniczek i cyniczna wizja polityki tej postaci:

Zobacz wideo

Niewątpliwą inspirację liderem opozycji widać choćby po śnieżnobiałym i szerokim uśmiechu Zbigniewa Suszyńskiego. Daniel Olbrychski zagrał tym razem szeregowego posła, ale też chyba jedyną osobę ze skrupułami. Reżyser powiedział nam podczas wywiadu:

Mam przykre przeświadczenie, że każdy polityk po kilku latach staje się socjopatą. Kiedy codziennie okłamuje się tysiące ludzi, nie da się wrócić do domu i żyć normalnie. Władza deprawuje wszystkich - bez wyjątku. Chcę pokazać zakłamanie i obłudę tych ludzi.

Vega pokazuje politykę od kuchni

O czym będzie opowiadał film "Polityka"? W rozmowie z Kultura.gazeta.pl Patryk Vega powiedział: 

Wiedziałem, że ludzi najbardziej interesuje, jak zachowują się politycy, kiedy kamery są wyłączone, bo to co widzimy w telewizji to tylko iluzja i kreacja.

>>Patryk Vega odpowiada Morawieckiemu i pokazuje, kto zagra premiera [WIDEO]<<

Dodał też, że przez 18 miesięcy zbierał razem ze współpracownikami materiały źródłowe i starali się przy tym być jak najbardziej obiektywni, a film nie ma być wymierzony przeciw jednej partii politycznej. Mówił:

Faktycznie najłatwiej było nam dotrzeć do osób, które z partii zostały wydalone - to one najchętniej dzielą się swoimi emocjami i chcą z siebie wyrzucić żale. Istnieje pytanie o wiarygodność takich informacji. Jeśli jednak w wypowiedziach kilku niepowiązanych ze sobą osób pojawiają się takie same fakty, to daje do myślenia.  

Dzięki poprzednim materiałom zamieszczonym w sieci przez Vegę, wiemy, że w "Polityce" oprócz Zbigniew Suszyńskiego zagrają m.in. Janusz Chabior i Antoni Królikowski, Andrzej Grabowski, Marcin Bosak, Iwona Bielska i Zbigniew Zamachowski. Maciej Stuhr ma z kolei zagrać postać, która nie jest politykiem.

Premiera "Polityki" jest zaplanowana na 6 września.

>>Patryk Vega dla Gazeta.pl: To film o najważniejszych polskich politykach, nawet tych w sutannach<<<

Więcej o: