Jeon Mi-seon nie żyje. Koreańska aktorka prawdopodobnie popełniła samobójstwo

Jeon Mi-seon nie żyje - popularna południowokoreańska aktorka miała 48 lat. Jej ciało zostało znalezione w hotelu, wcześniej zniknęła na dwa dni. Aktorka największą popularność zdobyła, grając w filmach tegorocznego zwycięzcy FF w Cannes.

Lokalne media donoszą, że kobieta powiesiła się w hotelowej łazience. Policja potwierdza, że nie ma śladów, które świadczyłyby o próbie siłowego dostania się przez kogoś do jej pokoju, ale nie było żadnego listu. Dlatego jednoznacznie na razie nie przesądza, że było to samobójstwo. Menedżer Jeon Mi-seon, który wcześniej informował o jej zaginięciu, przyznał, że aktorka zmagała się z depresją.

Jeon Mi-seon nie żyje. Aktorka była znana m.in. z filmów Joon Ho Bonga

Jeon Mi-seon grała m.in. główną rolę w filmie "Yeonae" z 2005 roku, ale najbardziej znana była z drugoplanowych ról w produkcjach takich jak "Zagadka zbrodni" czy "Matka". Obie produkcje reżyserował Joon Ho Bong. Reżyser, który kilka tygodni temu odbierał główną nagrodę na Festiwalu Filmowym w Cannes, za "Zagadkę zbrodni" z 2003 roku dostał np. nagrodę dla najlepszego nowego reżysera podczas Festiwalu Filmowego w San Sebastian i za reżyserię i scenariusz od Busan Film Critics Association. "Matka" była z kolei uznana m.in. za najlepszy film podczas rozdania Asian Film Awards w 2010 roku.

Festiwal Filmowy w Cannes. Złota Palma dla Bong Joon-ho za "Parasite"! >>

Sama aktorka ma na koncie nominację do Blue Dragon Awards za kreację, którą stworzyła kilka lat temu w filmie "Sum-bakk-og-jil". Jeszcze w zeszłą środę promowała w Seulu swój najnowszy film, "The King's Letters" (reż. Jo Chul-Hyun). Zagrała w nim królową, a w króla wcielił się Song Kang-ho, którego można oglądać m.in. w "Parasite" - zdobywcy Złotej Palmy na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Cannes.

Zobacz wideo

Jak zapowiedział dystrybutor, mimo tragedii data premiery "Sum-bakk-og-jil" - zaplanowana na 24 lipca 2019 roku - nie zostanie zmieniona.

Więcej o: