"Krew Boga" z nagrodami w Chicago. To film Bartosza Konopki, nominowanego do Oscara za "Królika po berlińsku"

Twórcy filmu "Krew Boga" przywiozą z Cinepocalypse Genre Film Festival w Chicago aż cztery nagrody. Film Bartosza Konopki, którego "Królik po berlińsku" był nominowany do Oscara, to dramat historyczny z Krzysztofem Pieczyńskim w roli głównej.

Jury pod przewodnictwem Joela Schumachera ("Upadek", "Batman Forever") uznało, że nagroda dla najlepszego aktora powinna trafić właśnie w ręce Krzysztofa Pieczyńskiego. Twórcy filmu "Krew Boga" zostali również docenieni za najlepszy scenariusz (Bartosz Konopka, Anna Wydra, Przemysław Nowakowski) i najlepsze zdjęcia (Jacek Podgórski). Produkcja otrzymała ponadto wyróżnienie specjalne "Runner Up" dla najlepszej fabuły, obok filmu Kiriła Sokołowa "Why Don’t You Just Die!".

Cinepocalypse Genre Film Festival w Chicago to impreza poświęcona filmom grozy, w tym roku odbyła się po raz trzeci. Wydarzenie zostało uznane za najlepszy festiwal gatunkowy na świecie przez "MovieMaker Magazine".

"Krew Boga" - o czym jest film Bartosza Konopki?

"Krew Boga" to dramat historyczny, którego akcja rozgrywa się we wczesnym średniowieczu.

Zobacz wideo

W oficjalnym opisie produkcji czytamy:

Na ostatnią pogańską wyspę, cudem uniknąwszy śmierci, dociera rycerz Willibrord (Krzysztof Pieczyński). Okrutnie doświadczony przez los, lecz twardo stąpający po ziemi wojownik, już dawno zginąłby, gdyby nie pomoc Bezimiennego (Karol Bernacki) - pełnego ideałów chłopaka, skrywającego przed światem prawdziwą tożsamość. Pomimo różnic w światopoglądzie i podejściu do religii, mężczyźni zostają towarzyszami podróży. Kontynuują wędrówkę połączeni wspólnym celem - chcą odnaleźć i ochrzcić ukrytą w górach osadę pogan. Chociaż chrystianizacja mieszkańców to jedyny sposób, by uchronić ich przed zbliżającą się zagładą, misję bohaterów spróbują zatrzymać kapłan pogan oraz ich wódz, Geowold.

Scenariusz filmu jeszcze na etapie produkcji otrzymał nagrodę im. Krzysztofa Kieślowskiego dla najlepszego scenariusza rozwijanego w ramach warsztatów ScripTeast. Z kolei zdjęcia Podgórskiego doceniono podczas 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. "Krew Boga" znalazła się też w programie 41. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Moskwie, a na 8. Grand Prix Komeda Bartosz Konopka odebrał Nagrodę im. Wojciecha Jerzego Hasa dla Młodego Artysty.

Tego nie zobaczycie w TV: "Najciekawsze rzeczy? Działy się w damskiej toalecie". Bartosz Konopka o oscarowej gali [WYWIAD] >> 

Film będą mogli zobaczyć widzowie w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Korei Południowej, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Włoszech, Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Jak zauważa na swoim blogu Krzysztof Spór,  teoretycznie regularne pokazy w USA mogą znowu "otworzyć drogę do Oscarów" Konopce. - Czy jest szansa na znaczący sukces? Szczerze pisząc, będzie ciężko, bo "Krew Boga" to jednak kino hermetyczne, ale i tak najważniejsza jest promocja i rozgłos. Na to jednak potrzebne są środki… - pisze dziennikarz.

"Krew Boga" od 14 czerwca można oglądać w polskich kinach.

Więcej o: