"Mała Syrenka" doczeka się wersji aktorskiej. Arielkę zagra Halle Bailey

Wytwórnia filmów Disneya wydaje się korzystać z sentymentu swoich fanów i wskrzesza kolejną bajkę z przełomu lat 80. i 90. Po takich produkcjach jak aktorska wersja "Aladyna", "Pięknej i Bestii" czy "Króla Lwa" przyszedł czas na "Małą Syrenkę".
Zobacz wideo

Animowana wersja "Małej Syrenki" miała swoją premierę w roku 1989. Jest to adaptacja baśni Hansa Christiana Andersena, opowiadającej o syrence Arielce, która zakochała się w ludzkim księciu. Po 30 latach od premiery tej klasycznej już animacji wytwórnia Disneya postanowiła stworzyć "Małą Syrenkę" w wersji live action, z aktorską obsadą.

"Mała Syrenka" już wkrótce na ekranach kin. Kto zagra Arielkę? Są pierwsze doniesienia o obsadzie

Do sieci trafiają pierwsze informacje na temat obsady nowej "Małej Syrenki". Na początku lipca portal "The Hollywood Reporter" donosił, że Melissa McCarthy może wcielić się w Urszulę. Mówi się także, że Jacob Tremblay będzie podkładał głos przyjacielowi Arielki - rybce o imieniu Florek, a Awkwafina użyczy głosu mewie Blagierowi. Kto zostanie główną bohaterką, czyli syrenką Arielką? Portal "Variety" informuje, że w tę rolę wcieli się 19-letnia Halle Bailey. To, że aktorka znajdzie się w obsadzie "Małej Syrenki", potwierdziła także wytwórnia Disneya. Halle Bailey zagrała w filmie "Ostatnie wakacje" z 2006 roku oraz w serialu "Grown-ish" emitowanym od 2018 roku.

 

Decyzja o obsadzeniu Halle Bailey w roli Arielki wywołała duże poruszenie. Wielu komentujących uważa, że tytułową syrenkę powinna zagrać aktorka bardziej przypominająca pierwowzór, który znamy z klasycznej animacji z roku 1989. 

 

Niżej grafika zamieszczona w sieci po informacji o tym, że to Bailey zagra tytułową małą syrenkę:

 
Więcej o: