"Mała Syrenka" doczeka się wersji aktorskiej. Arielkę zagra Halle Bailey

Wytwórnia filmów Disneya wydaje się korzystać z sentymentu swoich fanów i wskrzesza kolejną bajkę z przełomu lat 80. i 90. Po takich produkcjach jak aktorska wersja "Aladyna", "Pięknej i Bestii" czy "Króla Lwa" przyszedł czas na "Małą Syrenkę".
Zobacz wideo

Animowana wersja "Małej Syrenki" miała swoją premierę w roku 1989. Jest to adaptacja baśni Hansa Christiana Andersena, opowiadającej o syrence Arielce, która zakochała się w ludzkim księciu. Po 30 latach od premiery tej klasycznej już animacji wytwórnia Disneya postanowiła stworzyć "Małą Syrenkę" w wersji live action, z aktorską obsadą.

"Mała Syrenka" już wkrótce na ekranach kin. Kto zagra Arielkę? Są pierwsze doniesienia o obsadzie

Do sieci trafiają pierwsze informacje na temat obsady nowej "Małej Syrenki". Na początku lipca portal "The Hollywood Reporter" donosił, że Melissa McCarthy może wcielić się w Urszulę. Mówi się także, że Jacob Tremblay będzie podkładał głos przyjacielowi Arielki - rybce o imieniu Florek, a Awkwafina użyczy głosu mewie Blagierowi. Kto zostanie główną bohaterką, czyli syrenką Arielką? Portal "Variety" informuje, że w tę rolę wcieli się 19-letnia Halle Bailey. To, że aktorka znajdzie się w obsadzie "Małej Syrenki", potwierdziła także wytwórnia Disneya. Halle Bailey zagrała w filmie "Ostatnie wakacje" z 2006 roku oraz w serialu "Grown-ish" emitowanym od 2018 roku.

 

Decyzja o obsadzeniu Halle Bailey w roli Arielki wywołała duże poruszenie. Wielu komentujących uważa, że tytułową syrenkę powinna zagrać aktorka bardziej przypominająca pierwowzór, który znamy z klasycznej animacji z roku 1989. 

 

Niżej grafika zamieszczona w sieci po informacji o tym, że to Bailey zagra tytułową małą syrenkę:

 
Więcej o:
Komentarze (23)
"Mała Syrenka" doczeka się wersji aktorskiej. Arielkę zagra Halle Bailey
Zaloguj się
 • sabaton128

  Oceniono 23 razy 13

  Czekam na film o np. Lutherze Kingu, gdzie głowną rolę zagra biały. Ciekawe gdzie wtedy będą ci wszyscy, którzy mówią, że czarna Syrenka jest spoko i jak komuś może przeszkadzać zmiana koloru skóry.

 • sabaton128

  Oceniono 18 razy 6

  Rasizm! no bo jak to inaczej nazwać? Rasizm dziala we wszystkie strony. Nie tylko biały jest oprawcą. Tak samo moze być ofiarą.

 • byann

  Oceniono 9 razy 3

  Andersen nie pisał o żadnej Arielce, Sarah czy innej małej Żydóweczce.

 • wagadudu

  Oceniono 15 razy 3

  Jakim cudem syrenka może być murzynką? Przecież woda pochłania ultrafiolet.

 • ebom

  Oceniono 13 razy 3

  Dzban, kiedy powie się przy nim, że znowu w jakimś filmie cała obsada jest biała: "TwÓrCy niE poWinNi obsAdzaĆ weDłUG kOloRu skÓrY, aLe weDłuG tAlenTu". Dzban, zawsze kiedy usłyszy, że najbardziej utalentowana wg twórców okazała się ciemnoskóra aktorka: "kŁaMio!"

 • looking.dawn

  Oceniono 2 razy 0

  Ta dziewczynka jest młoda i ludzie wyleją na nią tyle hejtu? Serio chcecie tak zrobić? Tacy są ludzie, oglądając film chcą się zrelaksować, a nie być walonym w łeb poprawnością polityczną. Film z tak brzydką aktorką (nie okłamujmy się, to fakt) wywoła frustracje w ludziach i przez dysonans poznawczy (to z psychologii :p) będą mieli uprzedzenia do innych czarnych aktorów.
  Nie sądzę, by Disney wciągnął taką brzydką aktorkę, by zrobić dobry film dla widzów, a tylko pokazać, że „ha! i co zrobisz? nic nie zrobisz?”. I wciągnął w to szambo dziecko. Disney jest posrany.
  Ludzie zapamiętali tą bajkę jako element swojego dzieciństwa, więc nie dziwcie się, że takie marketingowe zagrywki wywołują złość. Słowem klucz w tym wszystkim jest „frustracja”.

 • 3x666

  Oceniono 8 razy 0

  Czekam aż Otella zagra biała trans kobieta.
  Bo czemu nie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX