Keanu Reeves w Cyberpunk 2077: Hollywood ma być zainteresowane produkcją filmu na podstawie gry

Tak dobre przyjęcie przez graczy udziału Kenau Reevesa w grze Cyberpunk 2077 nie mogło przejść bez echa. Według pierwszych informacji amerykańskich mediów producenci z Hollywood zastanawiają się nad ekranizacją tej historii.
Zobacz wideo

Jak podaje antyradio.pl polska firma odpowiedzialna za produkcję i dystrybucję gry, CD Projekt RED nie wykluczała możliwości transferu gry na inne media. O planach firmy poinformowani mieli zostać już przyszli inwestorzy.

Cyberpunk 2077. Może powstać film na podstawie gry. Wszystko dzięki zaangażowaniu Keanu Reevesa

Taki ruch firmy przyjmowany jest jako jasny sygnał do tego, by przenieść historię w grze na inne media takie jak film, serial, komiks czy książka. Ponadto twórca systemu RPG Cyberpunk Mike Pondsmith wyznał, że zaangażowanie Kenau Reevesa w grę może spowodować, że rozmowy na temat ekranizacji Cyberpunk 2077 mogą zostać przyspieszone. 

Cyberpunk 2077 to gra RPG, której akcja dzieje się w 2077 roku w amerykańskiej metropolii Night City. Przedstawione zostaną w niej dwa oblicza miasta - z jednej strony rządzącego przez megakorporacje kontrolujące życie obywateli oraz podziemne królestwo gangów. Gracze będą wcielali się w początkujących najemników, które dzięki specjalnym modyfikacjom ciała będą mogli zwiększyć swoje możliwości bojowe, by przetrwać w brutalnej rzeczywistości. Produkcją zajęło się polskie studio CD Projekt RED znane dzięki cyklowi gier Wiedźmin.

Więcej o: