"Boże ciało". Był w poprawczaku, teraz udaje księdza. Jest zwiastun nowego filmu Jana Komasy

"Boże ciało" to nowy film Jana Komasy, reżysera "Miasta 44" i "Sali samobójców". Inspirowana prawdziwymi zdarzeniami fabuła opowiada o chłopaku, który po wyjściu z zakładu poprawczego zaczyna udawać księdza.
Zobacz wideo

W roli głównej wystąpił Bartosz Bielenia, którego wcześniej można było oglądać w takich produkcjach jak "Na granicy", "Człowiek z magicznym pudełkiem" i "Disco polo". Gra 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i marzy, żeby zostać księdzem. Gdy nadarza się okazja, mimo braku święceń zaczyna pełnić posługę kapłańską.

"Boże ciało" - Bartosz Bielenia, Aleksandra Konieczna i Łukasz Simlat u twórcy "Miasta 44"

Gdy po kilku latach Daniel zostaje warunkowo zwolniony i skierowany do pracy w zakładzie stolarskim, zamiast się tam zgłosić, kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Pod nieobecność księdza, gdy pojawia się sposobność, zaczyna podawać się za osobę duchowną.

Od początku jego metody budzą kontrowersje wśród mieszkańców, szczególnie w oczach surowej kościelnej Lidii. Z czasem jednak nauki i charyzma fałszywego księdza zaczynają poruszać ludzi pogrążonych w tragedii, która wstrząsnęła lokalną społecznością kilka miesięcy wcześniej.

Tymczasem w miasteczku pojawia się dawny kolega Daniela z poprawczaka, a córka kościelnej, Marta, coraz mocniej zaczyna kwestionować duchowość młodego księdza. Wszystko to sprawia, że chłopakowi grunt zaczyna palić się pod nogami. Rozdarty pomiędzy sacrum i profanum bohater znajduje w swoim życiu nowy, ważny cel. Postanawia go zrealizować, nawet jeśli jego tajemnica miałaby wyjść na jaw...

W "Bożym ciele" występują także m.in. Tomasz Ziętek ("Cicha noc") i Eliza Rycembel ("Obietnica"). W obsadzie znaleźli się również zdobywcy wyróżnień dla najlepszych aktorów festiwalu w Gdyni - Aleksandra Konieczna ("Ostatnia rodzina") i Łukasz Simlat ("Amok") oraz Leszek Lichota, znany z serialu HBO "Wataha". 

Na co do kina w lipcu? Spider-Man w Europie, nowy Król Lew i Agnieszka Grochowska jako matka Elle Fanning >>

Autorem nagrodzonego w konkursie Script Pro scenariusza do "Bożego ciała" jest Mateusz Pacewicz. Za zdjęcia odpowiada Piotr Sobociński Jr. ("Wołyń", "Bogowie", "Drogówka").  Muzykę do filmu skomponował duet kompozytorów, Evgueni i Sacha Galperine - mają na koncie pracę przy takich tytułach jak "Niemiłość" Andrieja Zwiagincewa, "Przeszłość" Asghara Farhadiego czy "Dzięki Bogu" Françoisa Ozona.

Premiera filmu jest zaplanowana na 11 października.

Więcej o: