"Król Lew" i piosenki po polsku. Wreszcie wiemy, jak brzmi nowa wersja "Miłość rośnie wokół nas"

Pierwszy "Król Lew" to nie tylko świetna animacja, ale i przepiękne piosenki takie jak "Miłość rośnie wokół nas", "Krąg życia" czy "Hakuna Matata". W tym zwiastunie remake'u słyszymy wreszcie pierwszy fragment nowego wykonania jednego z tych utworów.

Autorem muzyki do tego utworu, którego oryginalny tytuł to "Can You Feel The Love Tonight", jest Elton John. To właśnie ta piosenka została nagrodzona Oscarem, chociaż miała silną konkurencję w postaci... dwóch innych z "Króla Lwa".

W polskim dubbingu animacji z 1994 roku wykonywali ją Paweł Tucholski jako Simba i Katarzyna Skrzynecka, która śpiewała partie Nali. Teraz, gdy po 25 latach od premiery kultowej animacji Jon Favreau ponownie zabiera widzów na afrykańskie sawanny, wykorzystując najnowszą technologię, w oryginale usłyszymy głosy Donalda Glovera (Simba) i Beyonce (Nala).

W Polsce głosów dwóm młodym zakochanym lwom użyczają w "Miłość rośnie wokół nas" Marcin Januszkiewicz i Zosia Nowakowska.

Zobacz wideo

Ojca Simby Mufasę dubbinguje Wiktor Zborowski, który wcielił się w tę rolę także w oryginale.

"Król Lew" - doskonale znana fabuła w nowej wersji

O czym opowiada "Król Lew"? Głównym bohaterem jest Simba - młody, prawowity następca tronu, który ma go przejąć po swoim ojcu - królu Mufasie. Nie wszyscy mieszkańcy królestwa cieszą się z jego narodzin. Następcą Mufasy był bowiem dotąd jego brat - Skaza. Ten lew nie zamierza tak łatwo oddać władzy. Knując spisek i posuwając się do zdrady, doprowadza do tragedii, w wyniku której to jemu przypada w udziale tron. Simba zostaje wygnany, ale pozostając wierny naukom Mufasy, bierze sobie do serca swoje królewskie przeznaczenie. Z pomocą dwójki nowopoznanych przyjaciół - Timona i Pumby - zamierza odzyskać należne dziedzictwo.

"Król Lew". Disney zrobił kapitalne plakaty promujące film. Beyonce i Nala wyglądają razem zjawiskowo >>

"Król Lew" w reżyserii Jona Favreau wejdzie do kin 19 lipca.

Więcej o: