Renée Zellweger jako Judy Garland. Doskonale oddaje wyniszczenie aktorki alkoholem i prochami

Renée Zellweger zagrała główną rolę w filmie poświęconym ostatnim latom życia słynnej Judy Garland - odtwórczyni Dorotki z kultowego "Czarnoksiężnika z krainy Oz". W sieci pojawił się pierwszy zwiastun produkcji, w którym widać, jak hollywoodzką gwiazdę wymęczyły lata uzależnienia od prochów i alkoholu. Można też posłuchać, jak śpiewa sama Renée.

Renée Zellweger nie straszne zmiany wyglądu do roli. Aktorka specjalnie przytyła do "Dziennika Bridget Jones" i nauczyła się brytyjskiego akcentu. Teraz przeszła metamorfozę, by wcielić się w postać legendarnej gwiazdy Hollywood. Sam wygląd i pofarbowane włosy to jednak nie wszystko - Zellweger postarała się też pokazać skalę wyniszczenia, które spowodowały liczne uzależnienia aktorki. I jest w tym wyśmienita - kto wie, może dostanie Oscara?

>>[SPOILER] Czy Hopper naprawdę zginął w "Stranger Things 3"? Twórcy serialu komentują<<

Renée Zellweger jako Judy Garland zmienia się nie do poznania

Akcja filmu rozgrywa się w 1968 roku, kiedy to Judy Garland jedzie do Londynu by wystąpić w serii wyprzedanych koncertów w jednym z najpopularniejszych klubów w mieście. Od jej występu jako Dorotki w "Czarnoksiężniku z Krainy Oz" minęło już blisko 30 lat - na tym etapie była już wymęczona latami pracy w stresie i licznymi uzależnieniami. I choć bilety na jej londyńskie koncerty wyprzedały się na pniu, publiczność ja kochała, Garland czuła się coraz gorzej. W tamtym okresie miała liczne problemy osobiste, toczyła spór ze swoim menadżerem, zmagała się z brakiem pieniędzy i co więcej, najbardziej chciała opiekować się swoimi dziećmi - czego zrobić nie mogła.

By zdobyć pieniądze, wyjechała do Londynu. Judy Garland miała jednak swoją mroczną tajemnicę - całe życie zmagała się z uzależnieniem od narkotyków. Zażywała głównie amfetaminę i barbiturany, które ponoć dostawała już jako młoda aktorka od wytwórni. Pomagało jej to pracować niemal bez wytchnienia - przez środki psychoaktywne potrzebowała mało snu i szybko mogła wrócić na plan zdjęciowy. I to odcisnęło na niej gigantyczne piętno. I to wszystko postarała się pokazać Renée Zellweger, która przy okazji zaśpiewała osobiście największe hity z repertuaru Judy Garlnad. 

Zobacz wideo


Film "Judy" stanowi adaptację popularnej sztuki Petera Quiltera, którą widzowie oglądali na słynnym Boradwayu i West Endzie. Reżyserem najnowszego filmu jest Rupert Goold, u boku Renée Zellweger zagrali także Bella Ramsey i Rufus Sewell. Film "Judy" będzie miał premierę w USA we wrześniu tego roku.

>>To on zaśpiewał największy polski przebój zeszłego roku. Paweł Domagała zapowiada trzeci album<<

Judy Garland 

Judy Garland urodziła się w 1922 roku i zyskała sławę już jako młoda dziewczyna dzięki roli Dorotki w "Czarnoksiężniku z krainy Oz" z 1939 roku. W 1955 roku dostała swoją pierwszą nominację do Oscara za pierwszoplanową kreację w "Narodzinach gwiazdy". Po raz kolejny udało się jej tego dokonać w 1962 roku - Akademia Filmowa doceniła jej rolę drugoplanową w "Wyroku w Norymberdze". Poza filmami występowała także na Broadway i śpiewała. 

Judy GarlandJudy Garland fot. Judy Garland The Harvey Girls MGM Publicity still / https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=11004218

22 czerwca 1969 roku niechcący przedawkowała barbiturany i zmarła. Osierociła trójkę dzieci, słynną Lizę Minelli oraz Lornę Luft i Joeya Lufta.

Więcej o: