Angelina Jolie w filmie "Czarownica 2". Będzie walczyć z Michelle Pfeiffer

Angelina Jolie ma zamiłowanie do niestandardowych ról, co udowodniła już wielokrotnie. W sieci właśnie zadebiutował drugi zwiastun jej ostatniej produkcji, filmu "Czarownica 2". Poza Jolie zagrały tam również Elle Fannig i Michelle Pfeiffer. I to właśnie z tą drugą Angelina Jolie stoczy ekranową wojnę.

 "Czarownica 2" w oryginale nazywa się "Maleficent: Mistress of Evil" ("Diabolina: Mistrzyni zła"). To już druga część aktorskiej wariacji na temat "Śpiącej królewny" od Disneya. Pierwsza część w kinach pojawiła się w 2014 roku, a sequel będziemy mieli okazję zobaczyć w październiku. Co nas czeka tym razem? Kolejny zacięty bój o księżniczkę Aurorę, który wywinie się spod kontroli.

>>"Wielkie kłamstewka". Reese Witherspoon rzuciła lodami w Meryl Streep. Tej sceny nie zobaczycie w telewizji<<

Angelina Jolie w filmie "Czarownica 2"

Angelina Jolie wcieliła się w Diabolnę - postać pierwotnie kojarzoną ze złą wiedźmą ze "Śpiącej królewny". W pierwszym aktorskim filmie z jej udziałem, ta postać okazała się być dużo bardziej złożona i wielowymiarowa. Latająca czarownica z rogami wydaje się być wrogo nastawiona do małej księżniczki Aurory, ale tak naprawdę przez długie lata po cichu ją wychowuje i dba o jej dobro.

>>"Wielkie kłamstewka". Reese Witherspoon rzuciła lodami w Meryl Streep. Tej sceny nie zobaczycie w telewizji<<

Od pierwszej części mija 5 lat. Aurora i jej książę z bajki chcą wziąć ślub, czemu Diabolina stanowczo się sprzeciwia. To z kolei bardzo nie podoba się królowej, matce Aurory - w tej roli wystąpiła Michelle Pfeiffer. Obie mają skrajnie różne wizje tego, co będzie dobre dla młodej księżniczki, przez co ostatecznie wybucha kłótnia, a potem wojna - pełna przemocy i czarów. Przy czym niekoniecznie to Diabolina wydaje się tą prawdziwie "złą". 

Zobacz wideo

Co więcej, Diabolina odkrywa, że ma rodzinę. Tajemnicze postaci z jej rodu postulują, by w końcu zatroszczyła się o kogoś, kto jest podobny do niej, zamiast ludzi.

"Czarownica 2" 

W rolach głównych zobaczymy Angelinę Jolie i Elle Fanning. Do obsady dołączyli Michelle Pfeiffer, Chiwetel Ejiofor, Sam Riley, Harris Dickinson, Ed Skrein, Imelda Staunton, Juno Temple i Lesley Manville. Reżyserią zajął się Joachim Ronning, a co ciekawe sama Angelina Jolie jest współproducentką filmu. Premierę zapowiedziano na 18 października tego roku. 

>>[SPOILER] Czy Hopper naprawdę zginął w "Stranger Things 3"? Twórcy serialu komentują<<

Więcej o: