Lekarz o Jamesie Bondzie: Pewnie ma chlamydię. Powinien się zbadać

James Bond, gdyby naprawdę żył, niewątpliwie byłby zarażony chorobą weneryczną - stwierdziła w wywiadzie BBC lekarka. Jego liczne przygody seksualne (ponad 50 partnerek!) nie mogłyby zostać bez wpływu na stan zdrowia, więc wysoce wskazane byłyby odpowiednie badania.
Zobacz wideo

James Bond jest bez dwóch zdań najsłynniejszym agentem świata. Poza tym, że to  najskuteczniejszy szpieg jej Królewskiej Mości, to także mężczyzna znany ze swoich licznych podbojów miłosnych. Doktor Sarah Jarvis twierdzi, że w związku z dużą aktywnością seksualną, Bond zaraził się chlamydią.

>>"Bond 25". Filmowa Moneypenny zdradza, czy James Bond przespał się z jej bohaterką i czy będą kiedyś parą<<

James Bond pewnie ma chlamydię

James Bond to postać fikcyjna, którą Ian Fleming powołał do życia na kartach swojej słynnej szpiegowskiej serii. Na jej podstawie powstała seria niemniej popularnych filmów - aktualnie trwają prace na planie 25. odsłony sagi. Agent 007 jest skuteczny, uparty i w trakcie swoich licznych misji dokonał rzeczy niemal niemożliwych. Oprócz tego wszystkiego jest także niepoprawnym kobieciarzem.

"Dziewczyna Bonda" to wakat wymienny, bo James jest równie kochliwy i zalotny, co niestały w uczuciach. Wiemy, że niemal w każdej części jego przygód pojawia się nowa partnerka - Pussy Galore, Honey Ryder czy Xenia Onatopp, to tylko kilka z nich. Często się zdarzało, że słynny agent miał kontakty seksualne z więcej niż jedną kobietą w trakcie jednego filmu.

W 2009 roku przeprowadzono nawet specjalną analizę tej części życia agenta, której wyniki opublikowano na łamach "Sex roles". Wynika z niej, że Bond na przestrzeni 20 filmów odbył stosunki seksualne z 46 kobietami, a z następnymi 52 nawiązał mniej angażujące relacje, polegające m.in. na całowaniu. Dane obejmują tylko partnerki występujące do powstałego w 2002 roku filmu "Die Another Day" z Piercem Brosnanem. W "Casino Royale" i "Quantum of Solace" Bond poznał następne dwie partnerki, w "Skyfall" na romansowanie raczej czasu nie miał, a w "Spectre" poznał nową ukochaną Madeleine Swann.

Dr Sarah Jarvis w trakcie programu The One Show na antenie BBC podsumowała to tak:

Prawdopodobieństwo tego, że James Bond ma chlamydię, jest skrajnie wysokie. Gdyby był moim pacjentem, zdecydowanie skierowałabym go na testy pod kątem chorób wenerycznych.

Chlamydia to dość podstępna choroba - często przebiega bezobjawowo. Obok rzeżączki i rzęsistkowicy jest jedną z najczęściej diagnozowanych chorób przenoszonych droga płciową. Diagnozę utrudnia także fakt, że objawy u kobiet, takie jak bóle w podbrzuszu czy krwawienia między miesiączkami, mogą wynikać także z innych chorób.

Dr n. med. Igor Michajłowski dodaje - "Czasami objawy chlamydiozy do złudzenia przypominają reumatoidalne zapalenie stawów, co utrudnia rozpoznanie choroby w początkowym stadium". Zarażeni chlamydiozą mężczyźni dostają nierzeżączkowego zapalenia cewki moczowej, które objawia się m.in. śluzowo-ropnym wyciekiem czy bólem w czasie oddawania moczu. Najbardziej zagrożone tą chorobą są osoby bardzo aktywne seksualnie, które nie używają prezerwatyw.

>>"Bond 25". Dziennikarze piszą o "klątwie" wiszącej nad filmem. Rzeczywiście, kryzys goni kryzys<<

Więcej o: