Patryk Vega pokazał zdjęcie prezesa z kotem. Jest też fragment o SKOK-ach w Wołominie

Patryk Vega nie zwalnia tempa i publikuje na Facebooku kolejne odsłony nadchodzącego filmu "Polityka". Teraz reżyser pokazuje kota - "najlepszego przyjaciela prezesa" i rozmowy o praniu rządowych pieniędzy. W "Polityce" nie zabraknie także Tomasza Oświecińskiego.
Zobacz wideo

Patryk Vega konsekwentnie pokazuje nowe fragmenty "Polityki". Tym razem dostaliśmy duet Andrzeja Grabowskiego z "odtwórcą" roli najsłynniejszego kota w Polsce oraz urywek z filmu, w którym premier i ksiądz rozmawiają o szkoleniach w prywatnej uczelni za rządowe pieniądze. Tak reżyser zachęca do obejrzenia jego filmu, którego premiera ma się odbyć już we wrześniu.

>>Patryk Vega: Dawali mi 70 milionów za film przychylny jednej opcji politycznej<<<

Patryk Vega: Najlepszy przyjaciel prezesa

O tym, że Andrzej Grabowski wziął udział w filmie "Polityka" wiemy już od jakiegoś czasu. Teraz okazuje się, że Vega naprawdę postanowił pokazać swoich bohaterów w najbardziej intymnych chwilach. Dokładnie to sugeruje fotografia z planu, na której prezes siedzi w domu i głaszcze swojego kota. 

Patryk Vega odpowiada Morawieckiemu i pokazuje, kto zagra premiera [WIDEO]

Vega m.in. o aferze SKOK-Wołomin. "I co ja za te pieniążki miałbym zrobić?" [WIDEO]

Reżyser opublikował także fragment filmu, który jest nie mniej prowokacyjny niż to, co pokazał nam wcześniej. Najpierw widzimy aktora Tomasza Oświecińskiego, którego obecność stała się już nieodłącznym elementem kolejnych produkcji Vegi. Ubrany w sutannę aktor wypowiada się o wołomińskich SKOK-ach. Chwilę potem widzimy odgrywane przez Marcina Bosaka i Zbigniewa Zamachowskiego postaci inspirowane Mateuszem Morawieckim i o. Tadeuszem Rydzykiem w rozmowie o niespecjalnie czystych interesach:

Zobacz wideo

W wywiadzie z Gazeta.pl Patryk Vega zdradził, że "Polityka" nie będzie opowiadać wyłącznie o bohaterach związanych z konkretną partią. Produkcja przedstawi "najważniejszych polskich polityków, nawet tych w sutannach". Reżyser chce, żeby jego najnowszy film traktować jako "odbicie rzeczywistości", dlatego w fabule zobaczymy nawiązania do prawdziwych wydarzeń, z których rozpoznaniem widzowie na pewno nie będą mieć problemu. 

Więcej o: