"Lśnienie". Jim Carrey zamiast Jacka Nicholsona? To wideo poraża precyzją

Jack Nicholson w ekranizacji powieści "Lśnienie" Stephena Kinga brawurowo odegrał rolę Jacka Torrance'a - jego maniakalnej furii nie sposób zapomnieć. Moc internetu sprawiła, że słynny bohater otrzymał nowy wizerunek - twarz Jima Carreya. Fragment kultowego filmu Kubricka przetworzony przy użyciu specjalnego algorytmu wywołuje ciarki.
Zobacz wideo

"Lśnienie" to klasyka horroru. Choć autor powieści otwarcie wyraził swoje niezadowolenie ze sposobu, w jaki Kubrick odszedł od książkowego oryginału, "Lśnienie" stało się wielkim przebojem. Fani Hollywood doskonale znają postaci stworzone przez Stephena Kinga, którym twarzy w filmie Stanleya Kubricka użyczyli Shelley Duvall, Danny Lloyd i niezapomniany Jack Nicholson. 

Ewan McGregor zagra główną rolę w kontynuacji "Lśnienia". Co wiemy o filmie "Doktor Sen"? >>

Jim Carrey jako Jack Torrance? Deepfake z "Lśnienia" robi ogromne wrażenie

Grany przez Nicholsona Jack Torrance zapisał się w popkulturze jako wzór przerażającego psychopaty. Niewielu aktorów miałoby szanse w starciu z mistrzowskim warsztatem trzykrotnego laureata Oscara. Twórca youtube'owego kanału Ctrl Shift Face postanowił sprawdzić, co by było, gdyby w stróża hotelu Panorama wcielił się Jim Carrey - aktor, który zasłynął kapitalnym wykorzystywaniem w grze aktorskiej mimiki. 

"Sprawdzenie" to jednak za mało powiedziane - w filmiku, który obiegł internet, Carrey dosłownie przejął twarz Nicholsona. Do wykonania przeróbki jej autor zastosował technologię deepfake. Wygenerowany przez sztuczną inteligencję algorytm pozwala na zeskanowanie i wklejenie czyjegoś wizerunku do istniejącego już materiału wideo. Efekt jest piorunujący. Zobaczcie Jima Carreya z głosem Jacka Nicholsona w jednej z najbardziej znanych scen z “Lśnienia”:

 

Zobacz, jak "Mona Lisa" mówi. Naukowcy "ożywili" obraz >>

Jack Torrance powróci na ekrany. W listopadzie premiera filmu "Doktor Sen"

Kontynuacją powieści "Lśnienie" jest wydany w 2013 roku "Doktor Sen". Powieść, której głównym bohaterem jest dorosły Danny Torrance, syn Jacka o niezwykłych zdolnościach, doczekała się ekranizacji w reżyserii Mike'a Flanagana. Główną rolę zagra Ewan McGregor, a partnerować mu będą m.in. Kyliegh Curran, Rebecca Ferguson i Jacob Tremblay. W filmie bez wątpienia zobaczymy postać Jacka Torrance'a, który pełni ważną funkcję w kulminacji fabuły - nie wiadomo jednak, kto się w niego wcieli.

Fabuła książki Kinga skupia się na walce Danny'ego Torrance'a z demonami przeszłości i traumą po tym, co przeżył w hotelu Panorama. Jako dorosły mężczyzna uzależnił się od alkoholu i utracił kontrolę nad swoim życiem. W pewnym momencie Danny przeprowadza się do małego miasteczka w New Hampshire i znajduje pracę w domu starców. Tam wykorzystuje swoją nadprzyrodzoną moc "lśnienia" i przynosi ulgę umierającym. Poznaje też dziewczynkę o imieniu Abra, która ma jeszcze większe możliwości. Danny będzie musiał ją chronić przed organizacją Prawdziwy Węzeł.

W polskich kinach "Doktor Sen" zadebiutuje 15 listopada. 

Książki Stephena Kinga dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

"Doktor sen". Jest pierwszy zwiastun kontynuacji "Lśnienia". Ewan McGregor w roli głównej [WIDEO] >>

Więcej o: