"Psy 3. W imię zasad". Cezary Pazura: "Scenariusz wbił mnie w fotel". Są pierwsze zdjęcia

"Psy 3. W imię zasad" to oficjalny tytuł trzeciej części kultowego filmu Władysława Pasikowskiego. Cezary Pazura, odtwórca niezapomnianej roli Waldka Morawca, powróci na ekrany kin - w rozmowie z RMF FM podzielił się wrażeniami z pracy na planie i uchylił rąbka tajemnicy co do fabuły. Pojawiły się też pierwsze zdjęcia z produkcji.
Zobacz wideo

Władysław Pasikowski jakiś czas temu zapowiedział na antenie RMF FM, że zaczyna zdjęcia do filmu "Psy 3". Swój udział potwierdzili Bogusław Linda, Cezary Pazura i Artur Żmijewski, którzy ponownie zagrają role Franza Maurera, Waldemara "Nowego" Morawca i Radosława Wolfa. Z nowych informacji wynika, że tytuł filmu to "Psy 3. W imię zasad". Cezary Pazura w udzielonym niedawno wywiadzie bardzo chwali produkcję i obiecuje, że obraz "ma olbrzymi potencjał", a on sam "takie filmy chce oglądać".

"Psy 3. W imię zasad". "Na planie pełna ekscytacja"

W rozmowie z Katarzyną Sobiechowską-Szuchtą z RMF FM Pazura, czyli filmowy Waldemar Morawiec, powiedział: - Kręcimy dość mocne sceny i zachowujemy się czasem jak dzieciaki, które po latach znów dorwały się do ulubionej zabawki. (...) Nas to bardzo kręci, na planie pełna ekscytacja. 

Aktor wyznał, że scenariusz "Psów 3" "wbił go w fotel, spowodował dreszcz emocji". Zdradził przy tym, że akcję filmu rozpoczyna wyjście Franza Maurera po 25 latach z więzienia. Grany przez Bogusława Lindę były agent UB "z jakiegoś powodu odnajduje Waldka Morawca", który jest teraz "rencistą z drugą grupą inwalidzką". Jak Maurer poradzi sobie się w świecie, gdzie dawne zasady przestały obowiązywać? Tego dowiemy się, gdy los ponownie połączy go z "Nowym", bo ich spotkanie ma zmienić wszystko.

- Cieszę się, że Władysław Pasikowski dojrzał do decyzji, żeby ten temat pokazać na nowo. My jesteśmy już inni po 25 latach. Mamy inną wrażliwość, jesteśmy po przejściach - i Franz Maurer, i Waldemar Morawiec. Władysław Pasikowski też jest innym reżyserem niż kiedyś. Jest reżyserem okrzepłym, dojrzałym (...) I on naprawdę korzysta z pomysłów, z życia. Historia, którą zobaczymy w trzecich "Psach", mogłaby się przydarzyć każdemu - zapowiada Pazura i dodaje, że ma "jeszcze większe oczekiwania od tego filmu niż widzowie". 

"Psy 3". Premiera zimą 2020 roku

Pierwsza część "Psów" miała premierę w 1992 roku, była najbardziej kasowym tytułem lat 90. ubiegłego wieku. Władysław Pasikowski odebrał za tę produkcję nagrodę dla najlepszego reżysera podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a Bogusław Linda został uznany za najlepszego aktora. Druga część powstała dwa lata później.

Producentem filmu "Psy 3. W imię zasad" jest Klaudiusz Frydrych, współtwórca "Jacka Stronga". Partneruje mu Janusz Dorosiewicz, producent drugiej odsłony "Psów". Autorem zdjęć będzie Maciej Lisiecki (m.in. "Drogówka), a za montaż odpowiada Jarosław Kamiński.

Czy trzecie wcielenie "Psów" dorówna statusem "kultowego" swoim poprzednikom? O tym przekonamy się w kinach od 17 stycznia 2020 roku. 

Więcej o: