Robert Więckiewicz i Bull Pullman u producentów "Bogów" - premiera w Gdyni, jest nowy tytuł

Produkcja zapowiadana jako pierwszy polski film z hollywoodzką obsadą ma nowy tytuł. "Ukryta gra" z Robertem Więckiewiczem i Billem Pullmanem będzie miała premierę podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni.
Zobacz wideo

Dotychczas film funkcjonował pod tytułem "Zimna gra", ale na liście filmów wybranych do udziału w Konkursie Głównym FPFF w Gdyni pojawił się pod nowym tytułem - "Ukryta gra". Na sprawę zwrócili uwagę redaktorzy Moovies Room.

"Ukryta gra" - międzynarodowa ekipa w Pałacu Kultury

"Ukryta gra" ("The Coldest Game") to, jak zapowiada dystrybutor, pierwszy polski film z hollywoodzką obsadą:

Szpiedzy, zimna wojna i wyścig mocarstw to motywy thrillera produkcji Watchout Studio ('Bogowie', 'Sztuka kochania') w reżyserii Łukasza Kośmickiego. Akcja filmu z gwiazdorską międzynarodową obsadą rozgrywa się w scenerii Pałacu Kultury i Nauki. W rolach głównych Bill Pullman, Robert Więckiewicz, Lotte Verbeek, Corey Johnson.

Ten trailer szpiegowski, którego akcja rozgrywa się w czasie zimnej wojny, będzie miał swoją premierę właśnie w Gdyni. To opowieść o tym, jak amerykańskie tajne służby porywają genialnego matematyka, aby stanął do szachowego pojedynku przeciwko sowieckiemu mistrzowi. Międzynarodowy turniej rozgrywany w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki okazuje się jednak tylko przykrywką do szpiegowskiej gry, w której stawką jest uratowanie ludzkości przed zagładą nuklearną.

Film twórców "Bogów", w którym zagrały międzynarodowe gwiazdy. "Takiego filmu w Polsce nie było" >>

W obsadzie oprócz Roberta Więckiewicza ("W ciemności", "Kler") i Billa Pullmana ("Ja cię kocham, a ty śpisz", "Dzień niepodległości") znaleźli się także m.in. Lotte Verbeek ("Outlander", "Rodzina Borgiów"), Corey Johnson ("Kapitan Phillips", "Ultimatum Bourne’a") i Aleksey Serebryakov ("Lewiatan"). Na planie pracowali m.in. laureat Oscara za scenografię do "Listy Schindlera" Allan Starski i nominowany do tej nagrody autor zdjęć do "Pianisty" - Paweł Edelman. Reżyseruje Łukasz Kośmicki.

Więcej o: