"Mała Syrenka". Harry Styles najprawdopodobniej dołączy do obsady nowej wersji w kluczowej roli

Harry Styles jest znany przede wszystkim z twórczości muzycznej, ale ma coraz większą ochotę na podbój ekranów kin. Wygląda na to, że wokalista dołączy do obsady kolejnej disneyowskiej przeróbki klasycznej animacji - "Małej Syrenki". Styles ma zagrać jedną z najważniejszych postaci opowieści.
Zobacz wideo

Harry Styles, który zdobył sławę dzięki występom w zespole One Direction, pierwsze aktorskie kroki postawił w "Dunkierce" Christophera Nolana z 2017 roku. Od tamtej pory wokalista przebiera w różnorakich propozycjach. Choć ostatnio nie udało mu się zdobyć angażu do biografii Elvisa Presleya, przed Stylesem pojawiła się szansa na inne aktorskie wyzwanie.

Baz Luhrmann kręci biografię Elvisa Presleya. Znalazł już swojego króla rock and rolla >>

"Mała Syrenka". Czyżby Halle Bailey znalazła swojego księcia Eryka?

Nieoficjalnie mówi się, że Harry'ego Stylesa zobaczymy w nowej wersji "Małej Syrenki" Disneya jako księcia Eryka - to jedna z trzech kluczowych postaci w filmie. The Hollywood Reporter podaje, że wokalista w tej chwili jest w trakcie negocjacji. Na ten moment obsadzono już dwie pozostałe główne bohaterki. Disney jeszcze potwierdził tej informacji, ale jako słynna wiedźma Urszula ma wystąpić Melissa McCarthy. Pewne jest natomiast, że rola główna przypadła 19-letniej Halle Bailey.

Odtwórczyni Arielki ma podobne tło zawodowe do Stylesa - jest wokalistką próbującą swoich sił przed kamerą (jej talent muzyczny odkryła sama Beyoncé). Nowa wersja "Małej Syrenki" odznaczy pierwszy występ Bailey w dużej produkcji. Oprócz McCarthy i Bailey podobno udzielą się dubbingowo: Jacob Tremblay jako ryba Florek i Awkwafina jako mewa Blagier. 

Beyoncé wśród cudów natury. Zobacz jej "list miłosny do Afryki" - teledysk do "Spirit" z filmu "Król Lew" >>

Nową "Małą Syrenkę" wyreżyseruje Rob Marshall. Za odświeżenie muzycznej strony filmu będzie odpowiedzialny broadwayowski gigant Lin-Manuel Miranda do spółki z twórcą oryginalnych wersji piosenek - Alanem Menkenem. Menken za kompozycje do "Małej Syrenki" i szeroko znany utwór "Under the Sea" ("Na morza dnie") został nagrodzony Oscarami. Zdjęcia do produkcji mają ruszyć na początku przyszłego roku. 

O czym opowiada "Mała Syrenka" Disneya?

W pierwotnej odsłonie disneyowskiej "Małej Syrenki" z 1989, która nawiązuje do baśni Hansa Christiana Andersena, syrenka Ariel zakochuje się w księciu Eryku - chłopaku, którego ratuje od śmierci po katastrofie jego statku. Jedynym śladem, który syrena zostawia po sobie w pamięci Eryka jest jej przepiękny głos. Książę postanawia za wszelką odnaleźć jego właścicielkę. Z kolei Ariel idzie na układ z morską wiedźmą Urszulą. Syrena oddaje swój głos w zamian za ciało kobiety, by móc zamieszkać na lądzie i zdobyć miłość Eryka. To całkowicie komplikuje sprawy, bo Urszula staje się panią sytuacji... 

"Mulan" wraca w aktorskiej wersji. Disney pokazał zwiastun. Martwi nas, gdzie jest Mushu >>

Więcej o: