"The Eternals". Angelina Jolie i Salma Hayek dołączają do uniwersum Marvela jako nieśmiertelne kosmitki

Kurz po Comic-Conie nie opadnie jeszcze przez kilka dni, szczególnie dzięki zapowiedziom o nowościach od Marvela. Podczas sobotniego panelu potwierdziły się doniesienia, że w nadchodzącym filmie "The Eternals" pojawią się Angelina Jolie czy Salma Hayek. Poznaliśmy więcej szczegółów na temat postaci, które zobaczymy na ekranach w przyszłym roku.
Zobacz wideo

Pogłoski o tym, że Angelina Jolie dołączy do panteonu superbohaterów Marvela pojawiły się już wiosną. Jak to jednak zwykle bywa, detale dotyczące "The Eternals" były trzymane w ścisłym sekrecie. Comic-Con w San Diego, który odbywał się 18-21 lipca, rozwiał wszelkie wątpliwości. W "The Eternals" wystąpią znakomici aktorzy - wśród nich właśnie Jolie, ale również Salma Hayek, Kumail Nanjiani czy Richard Madden. W jakie postaci wcielą się gwiazdy?

Marvel - faza czwarta. Studio ujawnia: do 2021 roku powstanie 10 wielkich produkcji >>

"The Eternals". Nieśmiertelne Angelina Jolie i Salma Hayek będą ratować ludzkość

Podczas spotkania dotyczącego planów Marvela na najbliższe lata ujawniono sporo informacji na temat "The Eternals". Film bazuje na serii komiksów z lat 70. autorstwa Jacka Kirby'ego. The Eternals w oryginale są grupą ludzi, których genetycznie zmodyfikowały istoty z kosmosu. Obok Eternalsów stworzyły rasę ich naturalnych przeciwników, figurujących w komiksach jako Deviants.

Richard Madden ("Gra o tron", "Bodyguard"), który w produkcji zagra rolę Ikarisa, członka Eternalsów o nadzwyczajnie silnych mocach, ujawnił zgromadzonej publiczności ogólny zarys fabuły, która nieco różni się od komiksowego scenariusza:

Eternals są rasą nieśmiertelnych kosmitów wysłanych na współczesną Ziemię przez boskie stworzenia o nazwie Celestials, aby uratować ludzkość przed Deviantsami.

Salma Hayek wcieli się w kobiecą wersję bohatera o imieniu Ajak - lidera Eternalsów, który tysiące lat temu pokonał w Babilonie dowódcę Deviantsów i był wielbiony przez Azteków jako Quetzacoatl. Angelina Jolie zostanie Theną - postacią obdarzoną nadludzką siłą, szybkością i wytrzymałością. Oprócz nich pojawi się też m.in. Kumail Nanjiani ("Dolina Krzemowa") jako Kingo, szkolony przez wieki u samurajów mistrz w walce mieczem. Na liście są też Don Lee ("Zombie express"), Lauren Ridloff ("The Walking Dead") czy Brian Tyree Henry ("Atlanta", "Wdowy"). 

"Avatar" już nie jest najbardziej kasowym filmem w historii. W detronizacji pomógł sprytny trik >>

"The Eternals". Jolie obiecuje "pracować 10 razy ciężej"

Reżyserią filmu zajmie się Chloe Zhao. Salma Hayek podczas panelu powiedziała o niej: "Trzeba silnej kobiety, żeby zrobić taki film". Aktorka dodała, że "jest zaszczycona" braniem udziału w produkcji, która "pozwoli ludziom, którzy nigdy nie czuli się reprezentowani przez superbohaterów na ekranie, poczuć się reprezentowanymi". 

Największą furorę podczas spotkania zrobiło pojawienie się na scenie Angeliny Jolie, która powiedziała o nowym wyzwaniu:

Będę pracować 10 razy ciężej. Przez to, co oznacza bycie częścią uniwersum Marvela, bycie jedną z Eternalsów, wiem, co wszyscy powinniśmy zrobić i na co wy zasługujecie. Wszyscy będziemy bardzo, bardzo ciężko pracować.

Zdjęcia do "The Eternals" rozpoczną się we wrześniu. Kinową premierę filmu, który będzie częścią czwartej fazy Marvela, zapowiedziano na 6 listopada 2020 roku. 

Więcej o: