"Świat w ogniu". Gerard Butler powraca jako Mike Banning - jest zwiastun. "Anioł stróż prezydenta USA okazał się zdrajcą"

Gerard Butler po raz trzeci pojawi się na ekranie jako Mike Banning. Tym razem musi stawić czoła FBI i innym tajnym służbom, w walce o swoje dobre imię i życie prezydenta. Jest polski zwiastun filmu "Świat w ogniu".
Zobacz wideo

W 2013 roku dało mu się obronić przed terrorystami Biały Dom (w filmie "Olimp w ogniu"), trzy lata później poradził sobie z atakiem na Londyn ("Łondyn w ogniu") - czy przestępcy mają z nim w ogóle jakieś szanse? Gerard Butler powraca jako agent Mike Banning w produkcji "Świat w ogniu".

Reżyserem filmu jest Ric Roman Waugh ("Infiltrator", "Skazaniec"), a obok Butlera występują m.in. Morgan Freeman ("Iluzja", "Mroczny Rycerz", "Olimp w ogniu"), Nick Nolte ("Książę przypływów", "Prywatne piekło"), Jada Pinkett Smith ("Matrix", "Magic Mike XXL") oraz Tim Blake Nelson ("Bracie, gdzie jesteś?", "Syriana"). 

Gerard Butler jako agent Mike Banning w filmie "Świat w ogniu" - opis fabuły

Po tragicznym ataku terrorystycznym w Londynie, zakrojona na szeroką skalę walka z terroryzmem wydaje się przynosić efekty. Agent Mike Banning (gerard Butler) wierzy, że najgorsze już za nim. Nie wie, że w najbliższym otoczeniu prezydenta USA są ludzie, którzy chcieliby zmienić porządek panujący na świecie. Wkrótce prezydent (Morgan Freeman) znów staje się celem ataku dokonanego przy użyciu najnowocześniejszych technik wojskowych. Giną dziesiątki agentów, a życie głowy państwa wisi na włosku. O zaplanowanie zamachu oskarżony zostaje sam Banning.

Ścigany przez wszystkie służby, musi udowodnić swoją niewinność i udaremnić kolejny decydujący atak. Jego jedynym sprzymierzeńcem jest dawno niewidziany ojciec (Nick Nolte), unikający cywilizacji były żołnierz, który wciąż wiele mógłby swojego syna nauczyć.

"Świat w ogniu" będzie miał premierę w polskich kinach 23 sierpnia 2019 roku.

Więcej o: