Matt Damon i Ben Affleck w średniowiecznym pojedynku na miecze. Ich nowy film wyreżyseruje Ridley Scott

Wygląda na to, że Matt Damon i Ben Affleck, znana i lubiana para przyjaciół, staną do walki o honor. Aktorzy wspólnie stworzyli scenariusz do filmu "The Last Duel". To adaptacja książki o ostatnim w historii Francji, XIV-wiecznym pojedynku sądowym. Za kamerą ma stanąć Ridley Scott.
Zobacz wideo

Jak pisze portal Deadline, sir Ridley Scott wyreżyseruje adaptację książki Erica Jagera "The Last Duel". Affleck i Damon kończą pisać scenariusz razem z Nicole Holofcener. Jeżeli wszystkie plany się powiodą, będzie to pierwsza udana współpraca aktorów nad filmem od ponad 20 lat. Wtedy ukazał się ich oscarowy "Buntownik z wyboru". 

Komasa nakręcił film o chłopaku udającym księdza. "Boże ciało" będzie miało światową premierę na festiwalu w Wenecji >>

"The Last Duel". Czy historia o brutalnym pojedynku zainteresuje Disneya?

Książką Jagera od dłuższego czasu interesuje się Fox. Trudno jednak powiedzieć, jak potoczą się losy scenariusza po przejęciu Foxa przez Disneya. Film bynajmniej nie zapowiada się na familijną produkcję. Jager podaje, że stoczona w 1386 roku walka rycerza z giermkiem była ostatnim pojedynkiem sądowym w historii Francji. Można sobie zatem wyobrazić, że to historia tylko dla osób o mocnych nerwach.

Mike Fleming z Deadline twierdzi niemniej, że jeżeli Disney nie weźmie "The Last Duel" na warsztat, wszystkie hollywoodzkie studia są w pełnej gotowości, żeby przejąć projekt. Scenariusz od Afflecka i Damona nie zdarza się przecież codziennie. O czym opowie produkcja?

"Avatar" już nie jest najbardziej kasowym filmem w historii. W detronizacji pomógł sprytny trik >>

Przyjaźń, zdrada i walka do ostatniej kropli krwi w "The Last Duel"

Eric Jager przedstawia prawdziwą historię dwóch najlepszych przyjaciół, w których mają się wcielić właśnie Affleck i Damon. Głównymi bohaterami są normański rycerz Jean de Carrouges i giermek Jacques Le Gris. Carrouges wraca z wojny i oskarża Le Gris'a o zgwałcenie jego żony, Margerite de Carrouges. 

Nikt nie wierzy kobiecie, a jej mąż apeluje do króla Francji, aby ten cofnął pozytywny dla Le Gris'a wyrok. Staje na tym, że mężczyźni stoczą pojedynek na śmierć i życie. Jeśli Jean de Carrouges przegra, jego żona zostanie spalona na stosie za fałszywe oskarżenie. Przyjaciele stają się największymi wrogami, a każdy fałszywy ruch ma największą cenę. 

Więcej o: