Komasa nakręcił film o chłopaku udającym księdza. "Boże ciało" będzie miało światową premierę na festiwalu w Wenecji

"Boże ciało" Jana Komasy będzie miało światową premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Film został zakwalifikowany do konkursu Giornate degli Autori, w którym o nagrody walczy maksymalnie 12 produkcji z całego świata.
Zobacz wideo

"Boże Ciało" Jana Komasy ma szansę m.in. na nagrodę Europa Cinemas Label, która wiążę się ze wsparciem międzynarodowej dystrybucji. Światowa premiera filmu Jana Komasy odbędzie się w Wenecji 2 września.

"Boże ciało" - nowy film reżysera "Sali samobójców" i "Miasta 44"

"Boże Ciało" to inspirowana prawdziwymi zdarzeniami historia chłopaka, który po wyjściu z zakładu poprawczego postanawia udawać księdza. Główną rolę 20-letniego Daniela gra Bartosz Bielenia ("Na granicy"). Chłopak w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i marzy, żeby zostać księdzem. Po zwolnieniu warunkowym zostaje skierowany do pracy w zakładzie stolarskim, ale nie dociera do pracy - idzie do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Pewnego dnia pod nieobecność duchownego Daniel, udając księdza zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku. 

Tym razem Jan Komasa nie pracował nad scenariuszem filmu, jak to było w przypadku reżyserowanych przez niego wcześniej "Sali samobójców" i "Miasta 44". Za scenariusz do filmu, nagrodzony w konkursie Script Pro, odpowiada Mateusz Pacewicz. W obsadzie znaleźli się m.in. Aleksandra Konieczna, Eliza Rycembel, Tomasz Ziętek, Łukasz Simlat i Leszek Lichota. 

W sekcji Giornate degli Autori prezentowanych jest maksymalnie dwanaście produkcji z całego świata, które walczą o Director’s Award, przyznawaną przez oficjalne jury konkursu. Poza tym przyznawane są BNL People’s Choice Award oraz Europa Cinemas Label, która wiążę się ze wsparciem międzynarodowej dystrybucji. Głównym celem Giornate degli Autori jest zwrócenie uwagi na wysokowartościowe kino, w którym pokazywana jest także dbałość o każdy szczegół – zwłaszcza innowację, oryginalność i niezależność.

Film Komasy znalazł się także w Konkursie Głównym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W polskich kinach "Boże Ciało" będzie można zobaczyć od 11 października.

Więcej o: