Netflix pokaże film o wielkiej zmianie w Watykanie. "Dwóch papieży" zagrają Anthony Hopkins i Jonathan Pryce

W bazującej na prawdziwych wydarzeniach produkcji Netfliksa zobaczymy Anthony'ego Hopkinsa jako papieża Benedykta XVI i Jonathana Pryce'a w roli kardynała Bergoglio, później papieża Franciszka. Film ma zadebiutować podczas Festiwalu Filmowego w Toronto.
Zobacz wideo

Netflix ogłosił, że będzie dystrybutorem obrazu "Dwóch papieży". Scenariusz produkcji oparto na prawdziwych wydarzeniach sprzed kilku lat, kiedy w Watykanie doszło do nagłej i niespodziewanej zmiany na tronie Piotrowym. W rolach papieża Benedykta XVI i kardynała Jose Bergoglio wystąpią cenieni aktorzy Anthony Hopkins i Jonathan Pryce. O czym opowie film?

Helen Mirren w roli, którą "od zawsze chciała zagrać". Jest zwiastun miniserialu "Katarzyna Wielka" od HBO >>

"Dwóch papieży". Walka między tradycją a postępem w obliczu skandalu

W 2012 roku kardynał Bergoglio, zawiedziony i rozczarowany kierunkiem, w którym zmierza Kościół Katolicki prosi papieża Benedykta, aby pozwolił mu przejść na emeryturę. Zamiast tego nękany wątpliwościami i stojący w obliczu skandalu Benedykt wzywa swojego najsurowszego krytyka i przyszłego następcę do Watykanu, aby wyjawić mu tajemnicę, która wstrząśnie podstawami Kościoła. Na tle toczącej się za murami Watykanu walki tradycji z postępem i poczucia winy z przebaczeniem, te dwie skrajnie różne postacie będą musiały stawić czoła przeszłości i znaleźć wspólny język. To wszystko, aby zapewnić Kościołowi przetrwanie i nie stracić zaufania milionów wyznawców.

Autorem scenariusza jest nominowany trzykrotnie do Oscara Anthony McCarten. "Dwóch papieży" wyreżyseruje Fernando Meirelles. Bardzo ciekawie zapowiadają się role Hopkinsa i Pryce'a. Drugiemu z panów odgrywanie religijnego przywódcy nie jest obce. W serialu HBO "Gra o tron" Jonathan Pryce wcielał się w Wielkiego Wróbla, czołową postać sekty trzęsącej King's Landing. Aktora już wtedy bardzo często porównywano z wyglądu właśnie do papieża Franciszka - historia zatacza zatem koło.

Nie jest póki co znana data premiery filmu na Netfliksie. "Dwóch papieży" zadebiutuje we wrześniu na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto

Matt Damon i Ben Affleck w średniowiecznym pojedynku na miecze. Ich nowy film wyreżyseruje Ridley Scott >>

Więcej o: