"Król Lew". Gdzie oglądać kultową bajkę? Lista kin największych miast

Produkcja Disneya zanotowała ostatnio jeden z najlepszych wyników otwarcia. Chętnych na obejrzenie najnowszej wersji kultowej bajki jest coraz więcej. Gdzie obejrzeć "Króla Lwa" w wybranych polskich miastach?
Zobacz wideo

Podczas pierwszego weekendu widownia "Króla Lwa" w Polsce wyniosła ponad pół miliona widzów. Jak podaje Filmweb po dziesięciu dniach wyświetlania film Disneya zarobił już 531 milionów dolarów. W sam ostatni weekend animację obejrzało 185 mln ludzi w Stanach Zjednoczonych i 269,4 mln ludzi w pozostałych krajach.

Gdzie obejrzeć "Króla Lwa"? Lista kin w największych polskich miastach

Odświeżona animacja zachęciła zarówno starszych, jak i młodszych widzów do tak licznego udania się do kin. Sentyment do "Króla Lwa" jest tak duży, że już po kilku dniach film pobija rekordy frekwencyjne. W jakich kinach w największych miastach w Polsce będzie można obejrzeć najnowszego "Króla Lwa" w reżyserii Jona Favreau?

  • Gdańsk - Multikino, Cinema3D, Kino Helios (Metropolia, Alfa), Cinema City. Dodatkowo na Pomorzu także w Multikinie Sopot, Rumia i Elbląg, Kinie Helios Gdynia i Tczew, Wejherowskim Centrum kultury - Filharmonia Kaszubska i Teatrze Kwidzyn.
  • Katowice - Multikino, Cinema City, Planet Cinema, Kino "Sokół", Kino Scena Kultura oraz w Multikinach w Tychach, Zabrzu, Jaworznie i Kinie Helios w Sosnowcu i Dąbrowie Górniczej.
  • Kraków - Cinema City, Multikino, Kino Kijów.Centrum, Kino "Sokół", Kino Regis, Kino Planeta, Klaps. Kino, Planet Cinema, Kino przy MOK "Centrum".
  • Lublin - Cinema City, Multikino, Lot, NoveKino Sybilla, Kino Morskie Oko, Centrum Kultury Filmowej. Kino Stylowy.
  • Łódź - Multikino, Cinema City, Kino Ratusz (Zduńska Wola), Kino Teatr TOMI (Pabianice) oraz w Kinach Helios w Tomaszowie Mazowieckim, Piotrkowie Trybunalskim i Bełchatowie.
  • Poznań - Multikino (Stary Browar, Poznań 51, Malta), Kino Helios Poznań, Cinema City, Kino Trójka, Kino "Pod Kopułą", Cinema3D.
  • Szczecin - Multikino, Kino Helios (CHR Kupiec, Outlet Park), Stargardzkie Centrum Kultury.
  • Warszawa - Kino Atlantic, Kinoteka, Multikino (Złote Tarasy, Wola, Targówek, Ursynów), Cinema City, Kino Wisla, Kino Helios.
  • Wrocław - OH Kino Arkady Wrocławskie, Cinema City (Korona), Multikino (Pasż Grunwaldzki), Kino Helios (Magnolia Park, Aleja Bielany).
Więcej o: