Thriller "The Other Lamb" Małgorzaty Szumowskiej na MFF w Toronto. Stąd już krok do Oscara

Najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej - "The Other Lamb" - będzie miał światową premierę na Festiwalu w Toronto, pierwszym i najważniejszym festiwalu filmowym Ameryki Północnej. To pierwsza anglojęzyczna produkcja w karierze reżyserki.

"The Other Lamb" zostanie zaprezentowany w Toronto obok takich produkcji jak długo wyczekiwany "Joker" z Joaquinem Phoenixem, "Ból i blask" w reżyserii Pedro Almodovara, "The Laundromat" Stevena Soderbergha czy "Ford v. Ferrari" z Christianem Balem i Mattem Damonem.

Zobacz wideo

Dwukrotna zdobywczyni Srebrnego Niedźwiedzia w Berlinie przy swoim najnowszym filmie współpracuje z autorami sukcesu oscarowego filmu "Whiplash" i kultowego hitu "Drive" - Davidem Lancasterem i Stephanie Wilcox z Rumble Films.

Kanadyjski festiwal, na którym zadebiutuje produkcja, jest postrzegany jako platforma startowa dla obiecujących projektów, które zbierają później żniwo podczas sezonu nagród. Warto również wspomnieć, że to właśnie od Toronto rozpoczęła się oscarowa droga "Idy" Pawła Pawlikowskiego.

"The Other Lamb" Małgorzaty Szumowskiej - o czym jest ten film?

Nowy film polskiej reżyserki to historia Selah (Raffey Cassidy). Młoda dziewczyna, wychowana w kulcie, któremu przewodzi tajemniczy Shepherd (Michiel Huisman), jako oddana wyznawczyni dostępuje zaszczytu uczestnictwa w świętym rytuale. W jego trakcie doświadcza wstrząsającego i mistycznego przeżycia. Zaczyna mieć wizje, które nie tylko poddają w wątpliwość otaczającą ją rzeczywistość, ale również wszystkie dotychczasowe nauki Shepherda.

- Dla mnie to mocne wejście z filmem anglojęzycznym na amerykański rynek. Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce dla takiego filmu jak "The Other Lamb" – pokazujemy go w najbardziej prestiżowej sekcji największego festiwalu na świecie. Toronto ma ogromny market, tu są najważniejsze gwiazdy i dziennikarze z całego świata – mówi Szumowska.

Scenariusz "The Other Lamb" napisała australijska scenarzystka Catherine S. McMullen i został on uhonorowany prestiżowymi nagrodami Black List i Blood List – wyróżnieniami dla najlepszego niezrealizowanego scenariusza oraz najlepszego scenariusza z gatunku thriller/dark fantasy/horror. W przeszłości nagrody te otrzymały scenariusze do takich filmów, jak: "Czarny łabędź", "Django", czy "Wilk z Wall Street". Za zdjęcia, kręcone w Irlandii, odpowiada Michał Englert.

W obsadzie oprócz Cassidy, znanej z "Krainy jutra" czy filmu "Królewna Śnieżka i Łowca", znaleźli się: Michiel Huisman (Daario Naharis z "Gry o tron") oraz Denise Gough ("Colette"), którą z kolei będzie można oglądać w powstającym prequelu "Gry o tron". 

"The Other Lamb" na ekrany polskich kin wejdzie w 2020 roku.

Więcej o: