Kamil Sipowicz potwierdza: Będzie film o Korze. Nieoficjalnie: Do roli typowane są dwie aktorki

Kamil Sipowicz potwierdził, że powstają dwa filmy o życiu Kory - dokumentalny i fabularny. Kto zagra charyzmatyczną artystkę? Nieoficjalnie wymienia się Olgę Bołądź i Magdalenę Cielecką.
Zobacz wideo

Pogłoski na temat filmu biograficznego, który będzie opowiadał o życiu liderki Maanamu, krążą od dawna. Teraz potwierdził to mąż zmarłej w ubiegłym roku gwiazdy. - Obecnie pracuję nad filmem dokumentalnym o jej życiu, planujemy też film biograficzny. Ona cały czas jest w moim życiu, w różny sposób, więc jej brak jest bardzo dojmujący. Była osobą pełną życia i doskonale zorganizowaną - powiedział w rozmowie z Onetem Kamil Sipowicz.

Będzie film o Korze. Do roli gwiazdy typowane Bołądź i Cielecka

Według nieoficjalnych informacji "Super Expressu" do roli Kory przymierzane są dwie aktorki - Olga Bołądź oraz Magdalena Cielecka. Atutem tej pierwszej ma być wizualne podobieństwo do artystki, natomiast drugiej jej "charakter i zadziorność". - Padają różne propozycje, ale nie będę wymieniał konkretnych nazwisk. Trudno mi sobie wyobrazić, żeby ktokolwiek mógł zagrać Korę. Musi to być bardzo dobra aktorka, jakaś szamanka - mówi Sipowicz. Twórcy filmu nie zdradzają, czy film będzie opowieścią o całym życiu Kory, czy konkretnym etapie.

Rok od śmierci Kory

W niedzielę (28 lipca) minie rok od śmierci Kory Jackowskiej. Wokalistka zespołu Maanam miała 67 lat. To jedna z najwybitniejszych postaci w historii polskiego rocka, jest uznawana za ikonę tego gatunku w Polsce  Z grupą "Maanam" nagrała 33 single i 18 albumów. W 2014 Kora została odznaczona przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze - Gloria Artis”, przyznawanym osobom szczególnie wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej i działalności kulturalnej. Urodziła się 8 czerwca 1951 roku

Więcej o: