Nie żyje Russi Taylor. Aktorka była głosem Myszki Minnie

Russi Taylor ponad 30 lat dubbingowała Myszkę Minnie, jedną z najsłynniejszych postaci Disneya. Aktorka zmarła w wieku 75 lat. Jej mąż Wayne Allwine z kolei, przez wiele lat podkładał głos pod Myszkę Mickey.

Russi Taylor była głosem Myszki Minnie przez ostatnich 30 lat. O śmierci aktorki poinformowało studio Walt Disney Company - zmarła w miniony piątek w wieku 75 lat.

Russi Taylor urodziła się w 1944 roku w Massachusetts. Poznała osobiście Walta Disneya, który jako pierwszy dubbingował Minnie i Mickeya, kiedy była jeszcze dzieckiem i odwiedziła z rodzicami Disneyland. Tak wspominała to spotkanie:

W pewnym momencie zapytał mnie, co chcę robić, kiedy dorosnę. Odpowiedziałam - Chce dla Ciebie pracować. Odpowiedział - Okay! i teraz to robię.

Do roli Myszki Minnie wybrano ją spośród 200 kandydatek w 1986 roku. Od tej pory podkładała głos pod tę postać w telewizyjnych kreskówkach, filmach i nagraniach używanych w Disneylandach. W trakcie swojej kariery brała także udział w dubbingu do takich produkcji jak słynni "Simpsonowie", "Mała Syrenka", "Kopciuszek 2" czy "Kacze opowieści" o przygodach Kaczora Donalda - tam użyczyła głosu nieletnim siostrzeńcom nerwowego bohatera - Hyziowi, Dyziowi, Zyziowi i ich przyjaciółce Tasi. 

Prywatnie była żoną Wayna Allwina, który z kolei podkładał głos pod Myszkę Mickey od 1991 roku. Jak poinformował Disney, "para była nierozłączna aż do jego śmierci w 2009 roku".

Aktorka pozostawała bardzo skromna. Mawiała: - Nigdy nie chciałam być sławna, moi bohaterzy są słynni i to mi wystarczy.

Więcej o: