Przerobił plakat "Once Upon a Time in Hollywood". Billboardy w Los Angeles oskarżają Romana Polańskiego o pedofilię

Premiera nowego filmu Quentina Tarantino "Once Upon a Time in Hollywood" stała się okazją do publicznego ataku na reżysera Romana Polańskiego. Aktywista walczący z pedofilią przerobił plakaty promujące produkcję, zmieniając tytuł filmu i doklejając twarze oskarżonych o stosunki seksualne z nieletnimi - Romana Polańskiego, Woody'ego Allena i Jeffreya Epsteina.
Zobacz wideo

"Pewnego razu... w Hollywood" na ekrany polskich kin wejdzie dopiero 16 sierpnia, jednak w USA widzowie już mogą oglądać najnowszy film w reżyserii Quentina Tarantino. W Los Angeles plakaty promujące "Once Upon a Time in Hollywood" zostały przerobione tak, by napiętnować filmowców z wyrokami za pedofilię.

>>>Rafał Zawierucha na premierze 'Once Upon a Time in Hollywood' Quentina Tarantino. 'Aaaaa! Jestem tutaj!' [ZDJĘCIA]<<<

Przerobione plakaty "Once Upon a Time in Hollywood" mają walczyć z pedofilią 

Zmienił się tytuł filmu - przechodnie zamiast "Pewnego razu... w Hollywood" zobaczyli "Pewnego razu... w Pedowood". Na twarz Leonardo DiCaprio naklejono twarz milionera Jeffreya Epsteina, a zamiast Brada Pitta w aucie siedzi reżyser Roman Polański. Na innym plakacie umieszczono także Woody'ego Allena.

Epstein został wpisany na listę przestępców seksualnych, a w tym roku aresztowano go pod zarzutem handlu dziećmi, które następnie molestowano. Woody Allen został z kolei oskarżony o molestowanie swojej siedmioletniej przybranej córki.

>>"Once Upon a Time... in Hollywood". Margot Robbie na planie nosiła rzeczy Sharon Tate. "Było mi niesamowicie przykro"<<

Do przerobienia plakatu w ten sposób przyznał się artysta posługujący się pseudonimem Sabo. Chciał w ten sposób uderzyć w przemysł rozrywkowy i ukarać za to, że Romana Polańskiego nie wykluczono z życia społecznego i zawodowego pomimo tego, że przyznał się w 1977 roku do odbycia stosunku seksualnego z nieletnią. Polski reżyser rok później uciekł z USA i do dziś nie może tam wrócić - zostałby od razu aresztowany. Dlatego też Oscara za "Pianistę" odbierał w jego imieniu Harrison Ford. 

Ten sam artysta w podobny sposób przerobił wcześniej plakat do nagrodzonego Oscarem filmu "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" - domagał się wtedy należytej kary dla producenta Harveya Weinsteina, jednej z głównych postaci afery seksualnej, po której ruszył ruch #metoo.

"Once Upon a Time in Hollywood" - szczegóły

Akcja "Once Upon a Time in Hollywood" rozgrywa się w 1969 roku w Los Angeles. Aktor Rick Dalton (Leonardo DiCaprio), była gwiazda serialu w klimacie westernu i jego przyjaciel - kaskader Cliff Booth (Brad Pitt), starają się osiągnąć sukces w Hollywood, które pod koniec lat 60. bardzo się zmienia. Ich sąsiadką jest Sharon Tate (Margot Robbie), żona Romana Polańskiego (Rafał Zawierucha).

W obsadzie "Pewnego razu w Hollywood" znaleźli się m.in. Al Pacino, Tim Roth i Luke Perry. Polska premiera "Once Upon a Time in Hollywood" jest zaplanowana na 16 sierpnia tego roku.

>>"Pewnego razu... w Hollywood". To była jego ostatnia rola przed śmiercią. Luke Perry na plakacie z filmu Tarantino<<

Więcej o: