Kelly McGillis nie gra w "Top Gun 2". Tłumaczy: To dlatego, że jestem stara i gruba

Kelly McGillis w pierwszej części "Top Gun" zagrała główną rolę kobiecą - ukochaną Pete'a "Mavericka" Mitchella, którego grał Tom Cruise. Mimo to twórcy drugiej części kultowego filmu nawet nie zaproponowali jej udziału w nowym projekcie. Aktorka nie ma żadnych wątpliwości dlaczego.
Zobacz wideo

Kelly McGillis w pierwszej części "Top Gun" wcieliła się w Charlie Blackwood - astrofizyka i wykładowcę w tytułowej szkole lotniczej Top Gun. W dodatku jej bohaterka była bardzo atrakcyjną kobietą, przez co wpadła w oko głównemu bohaterowi.

>>"Top Gun" wraca po 33 latach. Tom Cruise wrzucił zdjęcie z planu<<

Wydawać by się mogło, że to wystarczający powód do tego, by ta sama aktorka pojawiła się po latach w drugiej części filmu - skoro gra też Tom Cruise. Okazuje się jednak, że Kelly McGillis nawet nie zaproponowano udziału w projekcie. Aktorka udzieliła wywiadu Entertainmment Weekly, w którym sprawę komentuje trzeźwo, dosadnie i prosto z mostu.

"Top Gun 2". Kelly McGillis nie ma wątpliwości, dlaczego nie dostała roli w filmie

McGillis miała 29 lat, kiedy grała w pierwszej części "Top Gun". Prace nad drugą częścią trwają już od jakiegoś czasu, aktorka jednak wyznała w wywiadzie, że nawet jej nie zaproponowano małej roli w nowej produkcji. Nie ma wątpliwości, dlaczego:

Jestem stara, gruba i wyglądam dokładnie na tyle, ile mam lat i tak jak się w tym wieku wyglądać powinno - a to nie o to przecież chodzi w tym przemyśle.

Aktorka ma dziś 62 lata, jednak zdecydowanie się tym nie przejmuje. Tłumaczy:

Wolę czuć się dobrze we własnej skórze i z tym, kim jestem w swoim wieku niż przejmować się całą resztą rzeczy.

W "Top Gun: Maverick" główna rola nowej wybranki serca Mavericka przypadła 49-letniej Jennifer Connelly. Kelly McGillis powiedziała:

Gratuluję jej i cieszę się jej powodzeniem.

Niemniej sama do tej pory nie obejrzała zwiastunu filmu - Nie pędzę do kina, żeby obejrzeć, ale też nie będę z kina uciekać. To po prostu nie znajduje się na liście rzeczy, które chciałabym zrobić.

>>"Top Gun: Maverick". Tom Cruise wraca za stery myśliwca<<

Więcej o: