Warner Bros. wchodzi w produkcję polskich filmów. Wiemy, jaki będzie ich pierwszy projekt

Warner Bros. Pictures rozszerza działalność o produkcję polskich filmów. Razem ze studiem Madants szykują adaptację powieści Doroty Masłowskiej. Premiera filmu "Inni ludzie" zaplanowana jest na przyszły rok.
Zobacz wideo

Film "Inni ludzie" ma być adaptacją uznanej powieści Doroty Masłowskiej z 2018 roku. Jak podkreślają przedstawiciele Warner Bros., od swojego wielokrotnie nagradzanego debiutu "Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną" w 2002, Masłowska pozostaje wyrazistym głosem swojego pokolenia i bezkompromisową komentatorką życia społecznego.

Film wyreżyseruje Aleksandra Terpińska. Jej krótki metraż "Najpiękniejsze fajerwerki ever" otrzymał Canal+ Award na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes w 2018 roku. "Inni ludzie" to jej debiut fabularny.

Jak zapowiadają producenci, trwają intensywne castingi do filmu. Zdjęcia rozpoczną się pod koniec tego roku.

"Inni ludzie" - o czym jest ta historia? 

"Inni ludzie" to dynamiczna i hipnotyzująca historia o miłości i jej braku. Akcja rozgrywa się w dzisiejszej Warszawie, a towarzyszy jej pulsujący beat hip-hopu.

Na pierwszy rzut oka Kamil i Iwona nie mają ze sobą nic wspólnego. Ona jest znudzoną i zdesperowaną żoną, żyjącą w luksusie. On ma 32 lata i wciąż mieszka z matką w bloku, snując wizje kariery hip-hopowca i łapiąc przypadkowe fuchy.

Ich relacja pozornie jest bez znaczenia. Jednak to dzięki niej zobaczą w innym świetle swoje życiowe wybory i ludzi wokół. To romans w czasach rozpadu więzi międzyludzkich, dożywotnich kredytów we frankach, diet pudełkowych, taniego wina i ciągłego szumów mediów społecznościowych.

Kto będzie pracował przy filmie? 

Za ścieżkę dźwiękową filmu odpowiada Auer, jeden z bardziej rozpoznawalnych polskich DJ-ów i producentów muzycznych, który regularnie współpracuje z Pezetem.

Terpińska wyreżyseruje film na podstawie własnego scenariusza, opartego na powieści Masłowskiej, a za kamerą stanie Bartosz Bieniek ("Droga Aszera", "Kult-film").

Premiera kinowa "Innych ludzi" jest zaplanowana na rok 2020.

Więcej o: