Maciej Stuhr jako prokurator broni prawa i sprawiedliwości. "Na bank się uda"

W przebojowej komedii kryminalnej "Na bank się uda" Maciej Stuhr zagrał prokuratora Słotę, który w spocie promocyjnym mówi, że "jako prokurator, czyli przedstawiciel prawa i sprawiedliwości, będzie o nie walczył nawet w tym filmie".

Spot z udziałem aktora będzie pokazywany w największych stacjach telewizyjnych: TVP, TVN i w Polsacie.

 

"Na bank się uda". Maciej Stuhr prokuratorem, a trzej starsi panowie napadają na bank

- "Na bank się uda" to film, na którym na pewno nikt się nie będzie nudził - zapewnia reżyser Szymon Jakubowski. - To historia szkatułkowa, pełna zdarzeń, a akcja goni w nim kolejną akcję - dodaje.

Jednym z głównych bohaterów filmu jest Maciej Stuhr, czyli prokurator Słota, który według reżysera jest esencją systemu, przedstawiciela władz. Nic więc dziwnego, że będzie stawał po stronie prawa i sprawiedliwości. - Nie mogę zdradzić, co najbardziej zainteresowało mnie w tym bohaterze, bo jest to część układanki - powiedział Maciej Stuhr. - Natomiast mogę wspomnieć o wątku rodzinnym, bo mój dziadek był bardzo zacnym prokuratorem, zawsze bardzo eleganckim i grając tę postać, często o nim myślałem - zdradzał.

Ale czy na pewno prokurator Słota, zdawałoby się, idealny kandydat na urzędnika, będzie kryształowy i rozwiąże zagadkę? Czy ten sukces otworzy mu drzwi do kariery? Kto kogo przechytrzy w tej zaskakującej grze? Czy trzej panowie, którzy razem mają około 200 lat, czy gwiazda mediów z wizerunkiem idealnego urzędnika? Tego dowiemy się już 15 sierpnia.

Głównymi bohaterami filmu są trzej starsi panowie, którzy dokonują napadu na bank. To Eryk, Chudy i Tolek - od lat są przyjaciółmi na dobre i na złe. Eryk (Marian Dziędziel) jest hazardzistą z długami, które utrudniają mu życie, Tolek (Adam Ferency) jest ochroniarzem w banku i niedawno stracił mieszkanie, a u Chudego (Lech Dyblik) wszystko idzie nie tak. Starsi panowie, zamiast się załamywać, biorą sprawy w swoje ręce. Doskonale przygotowani, uzbrojeni po zęby i w maskach na twarzy pod okiem kamer monitoringu wchodzą do banku i włamują się do podziemnego sejfu. Kiedy policja przyjeżdża na miejsce, ze zdziwieniem stwierdza, że nic nie zginęło. Ale czy na pewno? Tego chce się koniecznie dowiedzieć prokurator Słota.

Komedia kryminalna od producentów "Underdoga"

W obsadzie znaleźli się także przedstawiciele młodego pokolenia aktorów: Józef Pawłowski (Patryk), Paulina Gałązka (Olga) oraz Emma Giegżno (Maja). Wplątani w intrygującą grę młodzi ludzie czasem stoją po stronie prawa, a czasem wręcz przeciwnie. Nie można odmówić im uroku i szczerych chęci, a także ogromnej umiejętności pakowania się w kłopoty.

Film "Na bank się uda" reżyseruje Szymon Jakubowski, jednocześnie autor scenariusza. W pozostałych rolach: Przemysław Sadowski, Magdalena Walach, Michał Mikołajczak, Bronisław Cieślak i inni. Za produkcję odpowiedzialni są Ewa Lewandowska i Tomasz Mandes, czyli EKIPA, twórcy hitu kinowego ze stycznia tego roku – filmu "Underdog", który w kinach obejrzało już ponad 900 tysięcy widzów. Dystrybutorem jest NEXT FILM.

Więcej o:
Komentarze (26)
Maciej Stuhr jako prokurator broni prawa i sprawiedliwości. "Na bank się uda"
Zaloguj się
 • luizakijowska

  Oceniono 26 razy 6

  Pan Maciej doskonale się nadaje na podobne role, już widzę w którą stronę zmierza ten film, i już wiem że mi się na maksa spodoba :)

 • filmomaniaczka

  Oceniono 26 razy 6

  Błagam, żeby to było tak dobre jak się zapowiada. Przełammy w końcu złą passe kiepskich komedii w Polsce. Panie Macieju liczę na Pana !

 • filip_grajewski

  Oceniono 30 razy 6

  Stuhr jako aktor komediowy jest naprawdę niezły, zawsze daje radę, gra naturalnie. Komedii kryminalnej dawno w polskim kinie nie było, więc to zawsze jakaś odmiana, chętnie obejrzę dla relaksu.

 • majalipczak

  Oceniono 26 razy 4

  No i takiego humorku mi brakowało :D Stuhr jak zwykle potrafi rozbawić :)

 • kasandramajk_30

  Oceniono 24 razy 4

  Haha, widzę, że humorek jest, a pan Maciej cieszy się rolą. Całkiem przyjemna komedyjka się zapowiada ;)

 • manstain21

  Oceniono 5 razy 3

  Super ale czepianie się aktorów,że graja jakieś postacie to czysty idiotyzm, dziś zagrają Hitlera jutro Jezusa a Maćka i tak lubię.

 • mario.wario

  Oceniono 7 razy 3

  To może być nawet dobre :D

 • darektal

  Oceniono 2 razy 2

  "Jednym z głównych bohaterów filmu jest Maciej Stuhr, czyli prokurator Słota, który według reżysera jest esencją systemu, przedstawiciela władz" .????

 • pietrekv8

  0

  Ciekawe czy dużo ludzi pójdzie do kin na ten film? Z tego co widzę to nie tylko ja się zastanawiam nad tym, bo film wzbudza raczej średnie emocje.. Nawet bukmacherzy np. na BETFAN dali zakład ile osób obejrzy film w weekend otwarcia.. Ciekawe, ciekawe..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX