Na co do kina w sierpniu? "Once Upon a Time in Hollywood", "Toy Story 4" i nie tylko! [PREMIERY KINOWE]

Premiery kinowe w sierpniu? To przede wszystkim oczekiwany 9. film Quentina Tarantino "Once Upon a Time in Hollywood", ale także m.in. "Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw", polska komedia kryminalna "Na bank się uda" czy nowa produkcja Almodovara.
Zobacz wideo

Co prawda Tarantino nie dostał Złotej Palmy w Cannes w tym roku, ale i tak na "Once Upon a Time in Hollywood" czeka wielu jego fanów. I nie tylko jego, bo praktycznie każdy członek obsady ma ich tylu, że zapełniliby niejedną salę kinową. W sierpniu na ekrany wejdzie też inny tytuł pokazywany na 72. Międzynarodowym Festiwalu w Cannes - "Ból i Blask" Pedro Almodovara z podobno rewelacyjnym Antonio Banderasem.

Jakie jeszcze premiery kinowe zobaczymy w sierpniu? Wielbiciele Dwayne'a Johnsona, Jasona Stathama i szybkich samochodów na pewno wybiorą się na film "Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw", a ci, którzy kochają Chudego i Buzza Astrala pójdą na "Toy Story 4". Ciekawą propozycją dla dzieci jest też "Dora i Miasto Złota" - na pewno wiele zna animowaną podróżniczkę, a teraz przyszedł czas na aktorską wersję.

No i nie można zapomnieć oczywiście o polskiej komedii kryminalnej "Na bank się uda", którą od pewnego czasu z powodzeniem zapowiada Mrozu piosenką "Napad". W filmie występują m.in. Marian Dziędziel, Adam Ferency, Lech Dyblik i Maciej Stuhr.

Najciekawsze premiery kinowe - sierpień 2019

Pewnego razu... w Hollywood reż. Quentin Tarantino, prod. Sony Pictures Entertainment (2019)

 

Brad Pitt, Leonardo DiCaprio, Margot Robbie, Al Pacino, Luke Perry i nasz Rafał Zawierucha w dziewiątym filmie Quentina Tarantino. Akcja "Once Upon a Time in Hollywood" rozgrywa się w 1969 roku w Los Angeles. Aktor Rick Dalton, była gwiazda serialu w klimacie westernu i jego przyjaciel - kaskader Cliff Booth starają się osiągnąć sukces w Fabryce Snów, która pod koniec lat 60. bardzo się zmienia. Tłem dla ich historii są zabójstwa dokonywane przez ludzi zapatrzonych w Charlesa Mansona.

Widzieliśmy "Once Upon a Time in Hollywood" Quentina Tarantino. Zachwyca formą >>

Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw reż. David Leitch, prod. Universal Pictures (2019)

 

Nowy film związany z serią "Szybcy i wściekli" skupia się na dwójce znanych już fanom postaci. W rolach głównych występują oczywiście Dwayne Johnson i Jason Statham, a ich przeciwnika zagrał Idris Elba. Na planie pracował polski operator Łukasz Bielan.

Polski operator znokautowany na planie "Szybkich i wściekłych". "Twardszy niż stek za 2 dolary" [WIDEO] >>

Luke Hobbs i Deckard Shaw, którzy - jak już wiemy - nie przepadają za sobą, będą musieli połączyć swoje siły przeciwko cybernetycznie zmodyfikowanemu przestępcy zagrażającemu całej ludzkości. Na pewno zniszczą przy tym niejeden wart tysiące dolarów samochód, w bardzo widowiskowy sposób.

Toy Story 4 reż. Josh Cooley, prod. Pixar Animation Studios (2019)

 


Trzecia część z 2010 roku została ochrzczona najlepszym filmem wytwórni Pixar i wydawało się, że zamyka opowieść definitywnie. Pierwszy właściciel ożywionych zabawek, Andy, przekazuje je kolejnemu dziecku - małej Bonnie. Dziewczynka jest nimi zachwycona, daje im nowy dom i nowe życie, co wydawało się słodko-gorzkim pożegnaniem. A jednak znalazł się sposób, żeby tę historię pociągnąć dalej i to zaskakująco dobrze (przeczytaj całą recenzję "Toy Story 4" tutaj >>).

Na bank się uda reż. Szymon Jakubowski, prod. Ekipa Sp. z o.o. (2019)

 

Główni bohaterowie komedii kryminalnej "Na bank się uda" to trzej starsi panowie, którzy dokonują napadu na bank. Eryk, Chudy i Tolek od lat są przyjaciółmi na dobre i na złe. Gdy policja przyjeżdża na miejsce, ze zdziwieniem stwierdza, że nic nie zginęło. Ale czy na pewno? Tego chce się koniecznie dowiedzieć prokurator Słota (w tej roli Maciej Stuhr).

Za film odpowiadają twórcy "Underdoga", który niedawno wrócił z festiwalu Młodzi i Film z nagrodą publiczności.

Ból i blask reż. Pedro Almodovar, prod. El Deseo (2019)

 


"'Ból i blask' Almodovara z Banderasem i Penelope Cruz to arcydzieło" - pisał z Cannes Tadeusz Sobolewski dla "Gazety Wyborczej". Antonio Banderas odebrał za rolę reżysera nagrodę dla najlepszego aktora na tamtym festiwalu. Penelope Cruz wcieliła się w matkę głównego bohatera, przedstawioną w retrospekcjach.

Upiorne opowieści po zmroku reż. André Ovredal, prod. 1212 Entertainment (2019)

 

Guillermo del Toro ("Labirynt Fauna", 'Kształt wody", tu jako współscenarzysta i producent) i mistrz horroru André Ovredal ("Autopsja Jane Doe", reżyser) budzą do życia istoty z najgorszych koszmarów. Jak zapowiada dystrybutor, "Upiorne opowieści po zmroku" to ekranizacja kultowych opowiadań grozy, łącząca klimat "Stranger Things", przewrotność dzieł Stephena Kinga i motywy rodem z najkrwawszych miejskich legend. 

Świat w ogniu reż. Ric Roman Waugh, prod. Campbell Grobman Films (2019)

 

Gerard Butler po raz trzeci pojawi się na ekranie jako Mike Banning. Tym razem musi bronić prezydenta USA i jednocześnie walczyć o swoje dobre imię, bowiem głowa państwa (Morgan Freeman) znów staje się celem ataku. Giną w nim dziesiątki agentów, a o zaplanowanie zamachu oskarżony zostaje sam Banning. 

Pełna lista - premiery kinowe w sierpniu

2 sierpnia

Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw

Pavarotti

Yuli

Kraina szkła

Wilk w owczej skórze 2

9 sierpnia

Toy Story 4

Upiorne opowieści po zmroku

Maiden

Głos Pana

15 sierpnia

Na bank się uda

Tajemnica ojca Pio

16 sierpnia

Pewnego razu w Hollywood

Gdzie jesteś, Bernadette?

Antologia duchów miasta

Magiczne noce

23 sierpnia

Świat w ogniu

Pełzająca śmierć

Królowe zbrodni

Dora i Miasto Złota

Piranie

Sługi wojny

Playmobil: Film

Pozwól mi upaść

Liliana Pędziwiatr

Nietykalny

30 sierpnia

Ból i blask

Grzeczni chłopcy

Na zawsze razem

Opowieść o trzech siostrach

Złodziej i oszustka

Letnie popołudnie

Ibiza

Więcej o: