"Gwiezdne wojny". Zobaczcie pierwsze spotkanie Harrisona Forda i Marka Hamilla. "Nie mieliśmy pojęcia, co to za film"

Dziennikarze z CNN i NBC na Twitterze dokopali się do starej taśmy ze zdjęć próbnych do pierwszej części "Gwiezdnych wojen". Swoje trzy grosze dorzucił Mark Hamill, który ujawnił historię stojącą za krótkim klipem.
Zobacz wideo

O licznych produkcjach z uniwersum "Gwiezdnych wojen" można powiedzieć wiele. Pomimo tego (a może właśnie dlatego) że jest ich coraz więcej, fani najchętniej sięgają po klasykę. Uwielbiane postaci Luke'a Skywalkera i Hana Solo, odtwarzane przez Marka Hamilla i Harrisona Forda, mają status absolutnie kultowych. Dzięki wnikliwości użytkowników Twittera możemy teraz zobaczyć, jak wyglądało pierwsze spotkanie aktorów.

Mark Hamill zdradził, że zagrał w ostatnich "Gwiezdnych wojnach" nie tylko Luke'a Skywalkera >>

Pierwsze spotkanie Skywalkera i Solo. Mark Hamill: Żaden z nas nie czytał wcześniej scenariusza

Dziennikarz NBC Carl Quintanilla udostępnił na swoim profilu czarno-biały klip, który odnalazła użytkowniczka Larwoolf. Poproszony o komentarz Mark Hamill napisał:

To moje zdjęcia próbne do "Gwiezdnych wojen" z Harrisonem w dniu, kiedy spotkaliśmy się pierwszy raz. Żaden z nas nie czytał wcześniej scenariusza, tylko tę jedną scenę. Zapytałem George'a [Lucasa], co to w ogóle jest za film. "Po prostu to zróbmy, pogadamy o tym później". Nie było żadnego "później" - po prostu to zrobiliśmy

Jak na ludzi, którzy nie mają pojęcia, w jakim filmie będą grać, Ford i Hamill radzą sobie całkiem nieźle. Zobaczcie ich w akcji w prototypie sceny z "Nowej nadziei", gdzie Han i Luke szukają na radarach Sokoła Millenium planety Alderaan:

Fani w komentarzach nie szczędzą zachwytów, pisząc: "Jeden z najlepszych castingowych wyborów wszech czasów" czy "Za każdym razem, gdy oglądam ten klip, jestem pod wrażeniem tego, jak świetnie wczuwaliście się w te postaci już wtedy". 

W grudniu w kinach dziewiąta i ostatnia część sagi "Gwiezdne wojny"

Nadchodząca produkcja z serii "Gwiezdne wojny" ma przynieść ostateczne zakończenie opowieści o Luke'u, Hanie i Lei. Akcja filmu "Skywalker. Odrodzenie" dzieje się około rok po wydarzeniach z "Ostatniego Jedi". W obsadzie zobaczymy m.in. Daisy Ridley, Johna Boyegę, Adama Drivera, Oscara Isaaca, Billy'ego Dee Williamsa oraz, o dziwo, Marka Hamilla. Pojawią się także sceny ze zmarłą przed ukończeniem "Gwiezdnych wojen" Carrie Fisher, a w roli złowieszczego imperatora Palpatine'a powróci Ian McDiarmid. 

"Skywalker" zadebiutuje na ekranach 19 grudnia 2019 roku. 

"Gwiezdne wojny IX". Zobaczymy córkę zmarłej Carrie Fisher we wspólnych scenach z matką >>

Książki z serii "Star Wars" dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o: