Hanna Dunowska nie żyje. Aktorka znana z filmów "Femina" i "Psy" miała zaledwie 60 lat

W czwartek 1 sierpnia zmarła Hanna Dunowska - polska prezenterka, aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna. Zagrała m.in. w filmach "Femina", "Psy" i "Ewangelia według Harry'ego". Miała 60 lat.
Zobacz wideo

Hanna Dunowska była absolwentką warszawskiej PWST. Na początku swojej kariery występowała w teatrach w Zabrzu i Bielsku-Białej. W 1984 roku została aktorką Teatru Narodowego, a następnie Teatru Północnego.

Nie żyje Hanna Dunowska. Po wygranej walce z nowotworem została psychoterapeutką

Hanna Dunowska grała m.in. w filmach "Femina", "Psy", "Ewangelia według Harry’ego", "Anioł śmierci" i "Bez końca". Występowała także w licznych serialach, m.in. w takich produkcjach jak "07 zgłoś się", "Zespół adwokacki", "W labiryncie" czy "Glina". W latach 1993–1996 była współprowadzącą teleturnieju "Czar Par", który emitowała TVP 1. Była również prezenterką programu telewizyjnego Polonia 1. Gościnnie wystąpiła w takich telenowelach jak "Na dobre i na złe", "Samo życie" i "Pensjonat pod Różą". 

Aktorka wygrała walkę z rakiem piersi w 2012 roku, a następnie ukończyła studia z psychoterapii w Instytucie Psychologii Procesu i studia podyplomowe na wydziale psychologii na Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie i podjęła pracę jako psychoterapeutka w założonym przez siebie Ośrodku Rozwoju i Psychoterapii "Przemiany". Wcześniej pomagała ofiarom przemocy w Centrum Praw Kobiet i współpracowała z Centrum Psychologiczno-Terapeutycznym Wspierania Rodziny w Pruszkowie.

Więcej o: