"Polityka": kiedy premiera? kiedy do kin trafi najnowszy film Patryka Vegi?

Reżyser Patryk Vega w ostatnich dniach ujawnia kolejne szczegóły na temat "Polityki", jego najnowszego filmu, pokazującego realia polskiej polityki. Chociaż film jeszcze nie pojawił się w kinach, to produkcja od kilku ostatnich miesięcy budzi duże emocje. Kiedy możemy spodziewać się premiery "Polityki"?
Zobacz wideo

Najnowszy film Patryka Vegi, "Polityka", budzi emocje wśród widzów, ale też samych posłów i senatorów, którzy boją się, że zostaną przedstawieni w negatywnym świecie. Data premiery filmu przypada na początek września, czyli odbędzie się przed zaplanowanymi na październik wyborami do Sejmu i Senatu.

Kiedy do kin trafi "Polityka", najnowszy film Patryka Vegi?

Premiera filmu "Polityka" zaplanowana została na 6 września 2019 roku. Produkcja najpierw trafi do kin, a później najprawdopodobniej odsprzedana zostanie na portale, które wykupią licencje na udostępnianie filmu. Termin premiery jest krytykowany przez polityków, którzy twierdzą, że produkcja Patryka Vegi ma na celu "ustawienie wyborów". Taki zarzut przedstawiła m.in. posłanka Prawa i Sprawiedliwości Krystyna Pawłowicz. Przypominamy, że data wyborów parlamentarnych 2019 ustalona została na niedzielę 13 października.

Na chwilę obecną wiadomo, że w filmie zobaczymy aktorów: Andrzeja Grabowskiego (jako Jarosław Kaczyński), Marcina Bosaka (Mateusz Morawiecki), Iwonę Bielską (Krystyna Pawłowicz), Janusz Chabior (Antoni Macierewicz), Antoni Królikowski (Bartłomiej Misiewicz) czy Zbigniewa Zamachowskiego (Tadeusz Rydzyk). Według najnowszych informacji w filmie "polityka" pojawi się także Maciej Stuhr - nie wiadomo jednak w jakiej roli wystąpi.

 
Więcej o: