Patryk Vega opublikował zwiastun "Polityki". Jest Szydło karmiąca kury i medal dla Misiewicza

Na ten film czeka bardzo wielu i nie brakuje osób, które się go obawiają. W "Polityce" Patryk Vega chce przedstawić kulisy rządów PiS. Czy mu się to uda? Opublikowany właśnie zwiastun pokazuje, że film będzie raczej komedią, a nie obrazem, który obali rząd.
Zobacz wideo

Dotychczas "Politykę" mogliśmy oceniać po krótkich fragmentach publikowanych przez Patryka Vegę w mediach społecznościowych. Teraz reżyser opublikował trzyminutowy zwiastun. Znalazło się w nim kilka scen z Antkiem Królikowskim w roli Bartłomieja Misiewicza, Ewy Kasprzyk w roli Beaty Szydło i Andrzeja Grabowskiego, który zagrał Jarosława Kaczyńskiego. 

W filmie zobaczymy też aktorów m.in. Marcina Bosaka (Mateusz Morawiecki), Iwonę Bielską (Krystyna Pawłowicz), Janusza Chabiora czy Zbigniewa Zamachowskiego (Tadeusz Rydzyk). Ze zwiastunu wynika, że Maciej Stuhr, którego rola dotąd nie była ujawniana, zagra kierowcę Jarosława Kaczyńskiego.

W pokazanych fragmentach widać, że w filmie znajdzie się przedstawienie kilku znanych wydarzeń i wypowiedzi - opowieści Tadeusza Rydzyka o dwóch samochodach od bezdomnego, salutowania Bartłomiejowi Misiewiczowi i przyznania mu medalu, słów Mateusza Morawieckiego o "pracy za miskę ryżu" i zamiłowanie Jarosława Kaczyńskiego do rodeo. 

W połączeniu ze scenami np. pościgu ochroniarzy za kotem (w domyśle - kotem prezesa PiS) i zabawnymi dialogami film jawi się raczej jako zbiór gagów czy polityczna, nieco przerysowana komedia.

Kiedy premiera "Polityki"?

Premiera filmu "Polityka" zaplanowana została na 6 września 2019 roku. Produkcja najpierw trafi do kin, a później najprawdopodobniej odsprzedana zostanie na portale, które wykupią licencje na udostępnianie filmu. Termin premiery jest krytykowany przez polityków, którzy twierdzą, że produkcja Patryka Vegi ma na celu "ustawienie wyborów". Taki zarzut przedstawiła m.in. posłanka Prawa i Sprawiedliwości Krystyna Pawłowicz. Przypominamy, że data wyborów parlamentarnych 2019 ustalona została na niedzielę 13 października.

Więcej o: