Halle Bailey, nowa "Mała Syrenka", zareagowała na ostrą krytykę od internautów: Nawet nie zwracam na to uwagi

Wieści, że Disney stworzy nową wersję "Małej Syrenki" spotkały się z mieszanymi reakcjami. Szczególnie szerokim echem odbiła się informacja, że w Arielkę wcieli się Halle Bailey, młoda afroamerykańska wokalistka. Bailey po raz pierwszy wypowiedziała się na temat negatywnych opinii, z jakimi spotkała się ze strony wielu internautów.
Zobacz wideo

Animowana wersja "Małej Syrenki" miała swoją premierę w roku 1989. Po 30 latach od premiery tej klasycznej już animacji wytwórnia Disneya postanowiła stworzyć "Małą Syrenkę" w wersji live action, z aktorską obsadą. Z falą krytyki spotkała się decyzja, żeby w roli syrenki Ariel obsadzić Halle Bailey - wokalistkę, która jest Afroamerykanką - z animowaną Arielką nie łączy jej zbyt wiele podobieństw na poziomie wyglądu. Internauci podzielili się w tej sprawie na dwa obozy. 

"Mulan" wraca w aktorskiej wersji. Disney pokazał zwiastun. Martwi nas, gdzie jest Mushu >>

Halle Bailey o roli syrenki Ariel: To będzie coś pięknego, większego ode mnie

W wywiadzie dla portalu Variety, Bailey powiedziała, że ??jest „wdzięczna” za tę szansę i "nawet nie zwraca uwagi" na negatywne komentarze, którymi zasypali ją przeciwnicy jej występu w nowej wersji kultowej bajki. Podczas gdy wielu oklaskiwało Disneya za obsadzenie 19-latki w głównej roli, niektóre zakątki internetu nie były zbyt zachwycone - w mediach społecznościowych pojawiły się nawet hashtagi takie jak "#NotMyAriel" (#NieMojaArielka). Bailey jednak zdaje się tym nie przejmować:

Czuję po prostu, że ta rola jest czymś większym ode mnie. Będzie pięknie. Jestem bardzo podekscytowana, że mogę być częścią czegoś takiego. 

Halle Bailey jest częścią muzycznego duetu Chloe x Halle, który tworzy wraz ze swoją starszą siostrą. Dziewczyny zaczynały swoją karierę na YouTube i zostały odkryte przez samą Beyoncé. Obecnie siostry Bailey oprócz rozwijania kariery muzycznej występują w serialu amerykańskiej stacji ABC "grown-ish".

Remake "Małej Syrenki" - zapowiada się interesująca obsada

Obok Bailey w odświeżonej wersji "Małej Syrenki" ma się pojawić m.in. Melissa McCarthy jako słynna morska wiedźma Urszula. Niedawno mówiło się też o potencjalnym odtwórcy księcia Eryka - podobno jest nim wokalista Harry Styles, który pierwsze aktorskie kroki postawił w "Dunkierce" Christophera Nolana. 

"Mała Syrenka". Harry Styles najprawdopodobniej dołączy do obsady nowej wersji w kluczowej roli >>

Nową "Małą Syrenkę" wyreżyseruje Rob Marshall. Za odświeżenie muzycznej strony filmu będzie odpowiedzialny broadwayowski gigant Lin-Manuel Miranda do spółki z twórcą oryginalnych wersji piosenek - Alanem Menkenem. Menken za kompozycje do "Małej Syrenki" i szeroko znany utwór "Under the Sea" ("Na morza dnie") został nagrodzony Oscarami. Zdjęcia do produkcji mają ruszyć na początku przyszłego roku.

Więcej o: