Borys Szyc w roli Marszałka jakiego nie znaliśmy. Pierwsi pokazujemy zwiastun filmu "Piłsudski"

Już 13 września w kinach pojawi się "Piłsudski". W tytułowej roli Borys Szyc, obok niego na ekranie zobaczymy Magdaleną Boczarską, Marię Dębską, Józefa Pawłowskiego i Jana Marczewskiego. Dziś prezentujemy oficjalny zwiastun filmu.

Jedna z najbardziej oczekiwanych premier tej jesieni - film "Piłsudski" - zadebiutuje w kinach już za miesiąc. Wkrótce potem zostanie również pokazany w Konkursie Głównym 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. To opowieść o marszałku Józefie Piłsudskim, jakiego nie znamy i walce o niepodległość, która nie miała prawa skończyć się szczęśliwie.

Borys Szyc w roli marszałka. Zwiastun filmu "Piłsudski"

- W filmie poznajemy Piłsudskiego, kiedy w szpitalu psychiatrycznym udaje szaleńca, aby uniknąć więzienia. Jest na skraju śmierci, głoduje. Tak długo udawał wariata, że prawie się nim stał. W ucieczce pomagają mu przyjaciele - mówi o swoim bohaterze odtwórca głównej roli, Borys Szyc. - Mimo przeciwieństw losu, własnych ograniczeń jest zdeterminowany, by osiągnąć swój jedyny i najważniejszy cel: przywrócić Polskę na mapę Europy. Był to niezwykle silny, charyzmatyczny człowiek, niepozbawiony jednak ludzkich słabości i wad.

Józef Pawłowski, który w filmie gra Aleksandra Sulkiewicza, bliskiego przyjaciela Piłsudskiego tak opowiada o tej swojej roli: - Kiedy przeczytałem scenariusz filmu "Piłsudski", najbardziej zaskoczył mnie temperament naszych bohaterów. Byli ludźmi obdarzonymi wielką fantazją, pasją życia. Byli wręcz szaleńczo odważni i pełni energii. Nie kalkulowali, często stawiali wszystko na jedną kartę. Nie bali się podejmować decyzji. W imię sprawy gotowi zaryzykować życie. 

Specjalnie do filmu Ørganek i O.S.T.R napisali piosenkę "To nie miało prawa się stać". Posłuchaj wybuchowej mieszanki rocka i hip-hopu!

Film "Piłsudski". Fabuła

Jest rok 1901. Józef Piłsudski "Ziuk" (Borys Szyc) po brawurowej ucieczce ze szpitala psychiatrycznego ponownie staje na czele polskiego podziemia niepodległościowego. Nieugięty na polu walki, w życiu prywatnym poddaje się namiętności, rozdarty między dwiema kobietami – żoną (Magdalena Boczarska) i kochanką (Maria Dębska). Przez zachowawczych członków Polskiej Partii Socjalistycznej uważany za terrorystę, Piłsudski wraz z najbliższymi współpracownikami nie cofnie się przed niczym – zamachami na carskich urzędników i najwyższych oficerów, szmuglowaniem bomb, zuchwałym napadem na pociąg – by osiągnąć swój cel: niepodległą Polskę. Zbliża się rok 1914 i "Ziuk" widzi nowe szanse na realizację niemożliwego. "Piłsudski" to kino awanturnicze, płomienny romans, historia Marszałka, jakiej dotąd nie znano.

Za produkcję odpowiada Studio Filmowe "Kadr". Dystrybutorem jest NEXT FILM.

Więcej o:
Komentarze (65)
Borys Szyc w roli Marszałka jakiego nie znaliśmy. Pierwsi pokazujemy zwiastun filmu "Piłsudski"
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 11 razy 7

  Dla osób trochę mocniej zgłębiających historię, Piłsudski pomimo swych zasług na rzecz Niepodległości Polskim, jest postacią co najmniej mocno kontrowersyjną. Dziś jest bezkrytycznie odbierany ZWŁASZCZA przez tzw. prawicę, z której połowa nawet NIE WIE że był zapiekłym socjalistą, członkiem uważanej dziś za komunistyczną PPS.
  Dlatego boję się, by na fali dzisiejszej mody, film NIE STAŁ się propagandowym, bałwochwalczym gniotem, w stylu dziesiątek książek wydawanych w okresie dwudziestolecia, czy śpiewanych przed wojna przez dzieci na szkolnych akademiach piosenek w stylu: Jedzie, jedzie na kasztance"

 • ka2

  Oceniono 5 razy 3

  Co by nie mówić o Borysie Szycu, aktorem jest naprawdę świetnym. Wszystko potrafi zagrać

 • milosierdzie_gminu

  Oceniono 9 razy 3

  Czyli poznajemy prawie 40-letniego Piłsudskiego. Autorzy firmy pominęli dość spory fragment jego "czerwonego" życia - wyniesionych z domy socjalistycznych wartości (ojciec Piłsudskiego należał do stronnictwa czerwonych w powstaniu styczniowym), sympatyzowania z narodnikami, działalności w II Międzynarodówce, przyjaźni a Mendelsonem założycielem II Proletariatu.
  Bo po co - za dużo socjalizm i czerwieni byłoby na ekranie - trzeba byłoby się tłumaczyć parafialnym sponsorom.

 • ala_kier

  Oceniono 2 razy 2

  Szyc w życiu prywatnym wydaje mi się zadziornym chłopakiem, a taki tez był Marszałek. Myślę, więc że jego rola może się spodobać.

 • kasandramajk_30

  Oceniono 2 razy 2

  Scenografia i kostiumy robią wrażenie. Z tego filmu trochę taki polski film wojenny i western w jednym jest ;)

 • wojciech.radomski

  Oceniono 1 raz 1

  Historia zawsze była mi bliska, oglądałem filmy historyczne z ciekawością jako młody chłopak. Boli mnie jak ludzie oceniają coś po tym, jaki aktor obejmuje główną rolę. Nie mam nic do zarzucenia Szycowi, myślę, że ma świetną dykcję i dobrze będzie naśladował Piłsudskiego. Z tego co wiem, każdy aktor odgrywający rolę historyczną musi mieć za sobą duży research, a tutaj tak było.

 • jagoda.rozenek

  Oceniono 1 raz 1

  Myślę, że wielu biło się o rolę Piłsudskiego i casting nie był łatwy. Wybrano Szyca, który spodobał się reżyserowi najbardziej, także coś w tym musi być, skoro to on zagra Marszałka. Inaczej nie grałby takiej osobistości, nieoczywistej i nieokiełznanej.

 • eewkkaa

  Oceniono 1 raz 1

  Szyc jak każdy aktor miał swoje lepsze i gorsze filmy, ale zdecydowanie od Kamerdynera i Zimnej wojny widać przemianę aktora. Stał się bardziej dojrzały i pokazuje, że ma niezły kunszt aktorski i jest w stanie zagrać na poziomie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX