Disney zrealizuje drugą część filmowej adaptacji "Aladyna"? Wygląda na to, że film może mieć ciąg dalszy

Producenci filmowej adaptacji "Aladyna" nie wykluczają możliwości rozpoczęcia prac nad drugą częścią filmu. - Czujemy, że w tej historii jest więcej do opowiedzenia - mówił odpowiedzialny za produkcję filmu, Dan Lin.
Zobacz wideo

"Aladyn" w swojej pierwotnej wersji to bajka wyprodukowana przez Disneya w 1992 roku. Swobodna interpretacja historii o magicznej lampie z "Baśni tysiąca i jednej nocy" doczekała się dwóch Oscarów za najlepszą muzykę. Produkcja okazała się takim sukcesem, że postanowiono zrobić kontynuację bajki w postaci kolejnych dwóch części filmu animowanego i serialu.

Będzie druga część filmowego "Aladyna"?

Po latach Disney podjął decyzję o odświeżeniu produkcji. W maju tego roku premierę miała filmowa adaptacja "Aladyna" z Willem Smithem w roli słynnego Dżina - co więcej, została bardzo dobrze przyjęta przez publiczność. Dan Lin, producent filmu w rozmowie z portalem Cinemablend, chwalił się:

Dostajemy mnóstwo listów od fanów, w których opisują jak wracali do kina z rodzinami i przyjaciółmi, by obejrzeć film jeszcze raz.

Dan Lin zapytany, czy w studiu Disneya trwają rozmowy na temat kontynuacji filmowej wersji bajki odpowiedział, że dalej są w trakcie ustaleń dotyczących sequela "Aladyna". W dalszej części rozmowy zdradził również, jak chce by druga część była zrealizowana.

Zamierzamy drugą część potraktować tak jak pierwszą. Nie będziemy krok po kroku naśladować pierwotnej wersji 'Aladyna'. Patrzymy na to, co było zrobione wcześniej i uważamy, że jest tam więcej do opowiedzenia. Bez omijania zbyt dużej ilości oryginału, będziemy odkrywać jak daleko możemy zabrnąć z tą historią.

Jednak żadne prace nad drugą częścią "Aladyna" nie zostały jeszcze rozpoczęte. Może się okazać, że studio Disneya uzna tę historię za kompletną i nie zrobi kolejnych części. Tak było w przypadku filmowej adaptacji "Pięknej i Bestii" czy "Kopciuszka".

Więcej o: