Scenariusz do "Jokera" z Joaquinem Phoenixem wyciekł. Zapowiada się na najbardziej kontrowersyjny film roku

Fragmenty scenariusza do filmu "Joker" wyciekły do sieci. Ci którzy je przeczytali są zgodni co do tego, że tym razem zobaczymy Jokera, jakiego do tej pory nie znaliśmy. Całość ponoć zapowiada się na najbardziej kontrowersyjny film roku.
Zobacz wideo

"Joker" z Joaquinem Phoenixem ma wejść do kin jesienią tego roku. O fabule spekulowano do tej pory naprawdę dużo, a teraz do sieci wyciekły fragmenty scenariusza napisanego przez Todda Phillipsa i Scotta Silvera. Zgodnie z doniesieniami, autorom udało się pokazać tego bohatera z nieznanej wcześniej strony. Nowy Joker ma być tym razem zdecydowanie bardziej ludzki, a jego motywacja łatwiejsza do zrozumienia w zestawieniu z poprzednimi wcieleniami tego bohatera.

Uwaga, tekst będzie zawierał potencjalne spoilery dotyczące fabuły filmu.

Nowy "Joker" ma być najbardziej kontrowersyjnym filmem roku

Joker jest jednym z najsłynniejszych przeciwników Batmana. Do tej pory był przedstawiany najczęściej jako jednoznaczny antybohater. Portal CBR donosi, że to się ma zmienić i tym razem na ekranach zobaczymy dla odmiany jego bardziej ludzką stronę. Wcześniej już wiedzieliśmy, że Arthur Fleck wraca do Gotham, by zaopiekować się swoją chorą matką, a pogrążone w chaosie miasto zaczyna coraz silniej na niego oddziaływać.

Teraz okazuje się, że Fleck, który dopiero stanie się Jokerem, jest z człowiekiem z paskudną przeszłością. Dlatego też najnowszy "Joker" ma najwyższą kategorię wiekową R - obraz ma zawierać wiele naprawdę brutalnych scen, wliczając gwałt na dziecku. Liczne wulgaryzmy ponoć mają być w tym wypadku najmniej szokującym elementem filmu.

To, dlaczego Fleck stał się "tym złym", mają pomóc nam zrozumieć wydarzenia z jego przeszłości, które doprowadziły do jego dramatycznej przemiany. Akcja została osadzona w 1981 roku, kiedy to giną rodzice Bruce'a Wayne'a. Jednak Batman tym razem nie pojawi się w kadrze, bo to opowieść skupiona na Jokerze.

Bohater ten ponoć odkryje, że tak naprawdę został adoptowany, my zaś zobaczymy, że jego dzieciństwo to długie pasmo przemocy rodzinnej. Szczególnie drastycznym momentem ma być gwałt, którego na Flecku dopuszcza się konkubent jego matki. Jako dorosły człowiek Arthur chce zostać komikiem i wnosić do życia ludzi radość. Jednak cały czas spotyka się z dramatycznie złym traktowaniem. Przełomowym momentem ma być chwila, kiedy w samoobronie zabija trzy osoby, a następnie staje się maskotką buntu przeciw bogatym elitom Gotham City. 

Elementem niosącym najwięcej kontrowersji ma być to, że Joker, dotychczasowy złoczyńca, zostanie przedstawiony jako ofiara, a przez to w nowym wydaniu ma być antybohaterem wzbudzającym dużo większą empatię niż do tej pory. Stąd też obawa o to, że przesłanie filmu może zostać zrozumiane opacznie, a sam obraz potraktowany jako gloryfikacja tudzież usprawiedliwienie jego zbrodni.

Choć film oficjalną premierę będzie miał dopiero 4 października, znalazło się kilka osób, które film już widziały na pokazach przedpremierowych. Użytkownik Twittera ViewerAnon napisał:

Chciałem odczekać kilka godzin, zanim cokolwiek powiem. Widziałem dziś "Jokera". To seria mocnych kopniaków w brzuch, film niepokojąco swobodny w swojej ohydzie. Jeśli lubicie takie klimaty, pokochacie ten film. Jeśli nie...

W roli głównej zobaczymy Joaquina Phoenixa znanego z filmów "Gladiator", "Osada", "Ona", "Spacer po linie" czy "Nigdy cię tu nie było". Wcześniej Jokera grali m.in. Jack Nicholson czy Heath Ledger. W najnowszym filmie, którego premiera zaplanowana jest na 4 października tego roku, zagrają także: Robert de Niro, Zazie Beets, Frances Conroy, Shea Whigham czy Douglas Hodge.

Więcej o:
Komentarze (24)
Scenariusz do "Jokera" z Joaquinem Phoenixem wyciekł. Zapowiada się na najbardziej kontrowersyjny film roku
Zaloguj się
 • bartoszklient

  Oceniono 8 razy 8

  Joker to najniebezpieczniejszy i najbardziej fascynujący złoczyńca ze świata komiksu. Jest tak mroczny, że głębiej nic nie ma. Jego pozorna jedynie spontaniczność jest przerażająca. Uwielbiam.

 • piotrmajda

  Oceniono 2 razy 2

  W tych czasach już nic nie wycieka....
  Wszystko jest kontrolowanym przekazem informacji i w tym przypadku nazywa się promocją filmu.

 • arrrgh

  Oceniono 2 razy 2

  Komiksy i filmy na nich bazujące nigdy mnie nie pociągały, jednak ten zobaczę ze względu na Phoenixa, który każdą rolę zamienia w złoto.

 • ze_co

  Oceniono 1 raz 1

  to wyciekł scenariusz czy jego fragmenty? .. zdecydujcie się..

 • american_boy

  0

  Nie mogę się doczekać. Fajnie, że teraz DCEU robi coś innego niż disneyowsko-marvelowskie papki o cały czas tym samym schemacie „przylatuje zły z kosmosu to trzeba go zniszczyć, a wszyscy żyli długo i szczęśliwie”.

 • melamed

  0

  Tym zyje pierwszy swiat,a my tu w Polsce czekamy na nastepny rozbior 447.

 • bratjolki

  Oceniono 5 razy -1

  Ciekawy obraz daje spojrzenie z paroletniej perspektywy na to czym Hollywood obdarza świat (lub na niego rzyga zależnie od opinii)
  Co te filmy łączy? Co w nich zawsze jest, a czego nigdy nie ma.?
  The Big picture wiele pokaże.
  Sposrod krajów które filmy produkują mało kto próbuje nurzać się w takich obrazach, zas wiele krajów nie ma najmniejszego kłopotu z ich cenzurą lub zakazywaniem . Czy Rosja, Singapur czy Chiny są kulturalnie totalitarne czy tez może wiedza ze obejrzenie dziesiątek gwałtów (teraz będzie na dzieciach)i najwyuzdańszych morderstw i maniakalnych tortur łykając popcorn i hot dogi nie koniecznie wpływa na zdrowie społeczeństwa - czego być może najlepszym dowodem jest stan rzeczy panujący w samym USA.
  Ale nie. To tylko zbieg okoliczności.
  Jak jest szekel do zdrobnienia.
  To sie szekel robi.

 • zegrz

  Oceniono 3 razy -3

  Na H kręcić w kółko to samo. Nic nowego nie potrafią wymyślić?!?

  A Joker był tylko jeden
  Nicholson

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX