"Małe kobietki" Grety Gerwig w kinach na Boże Narodzenie. Jest pierwszy zwiastun

Słynna amerykańska powieść doczekała się kolejnej ekranizacji. "Małe kobietki" autorstwa Louis May Alcott, to powieść o czterech siostrach, które wchodzą w dorosłe życie w czasie trwania w USA wojny secesyjnej. Pojawił się właśnie pierwszy zwiastun filmowej adaptacji książki.
Zobacz wideo

"Małe kobietki" to amerykańska XIX- wieczna powieść, która była już ekranizowana w postaci serialu (2017 rok) i filmu (1994 rok). Książka opowiada o czterech siostrach pochodzących ze zubożałej rodziny March. Ich pierwsze miłości, przygody i kłopoty są opisane w tak zabawny i ciekawy sposób, że książka znalazła się na liście BBC "100 książek, które musisz przeczytać".
W role sióstr: Meg, Jo, Beth i Amy wcielą się Emma Watson, Saoirse Ronan, Eliza Scanlen i Florence Pugh. Matkę "Małych Kobietek" zagra Maryl Streep.

"Małe kobietki" - film Grety Gerwig ma już pierwszy zwiastun

Reżyserką filmu jest Greta Gerwig, która stworzyła takie filmy jak "Lady Bird" i "Noce i weekendy". Była dwukrotnie nominowana do Oscara i Złotych Globów.

Film będzie można oglądać w kinach na Boże Narodzenie. Za produkcję odpowiada Amy Pascal. Wytwórnią filmu jest Columbia Pictures.

Książka dostępna jest w formie e-booka w Publio.pl >>

Więcej o: