"Polityka". Zwiastun nowego filmu Patryka Vegi bije rekordy na youtubie. Po tygodniu są już miliony wyświetleń

Zwiastun "Polityki" jest rekordzistą i absolutnym numerem jeden polskiego youtuba. Zdobył ponad trzy miliony odtworzeń w cztery dni - donosi dystrybutor filmu Kino Świat. Premiera filmu odbędzie się dopiero 4 września, ale już można się spodziewać spektakularnej oglądalności.
Zobacz wideo

Zwiastun filmu "Polityka", czyli najnowszej produkcji Patryka Vegi, bije rekordy popularności. W zaledwie cztery dni odtworzono go ponad 3 miliony razy, dzięki czemu zapowiedź znalazła się na pierwszym miejscu w głównej sekcji TRENDING serwisu YouTube oraz na pierwszym miejscu w sekcji FILMY - cieszy się dystrybutor. 

Czytaj też: "Polityka": kiedy premiera? kiedy do kin trafi najnowszy film Patryka Vegi?

Zwiastun "Polityki" bije rekordy

Imponująca jest również liczba odtworzeń trailera na Facebooku, która przekroczyła w kilka pierwszych dni 4 miliony. To osiągi, którymi nie mogła pochwalić się dotąd żadna inna polska produkcja - czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym. Dodajmy, że w przeciągu tygodnia zwiastun na serwisie youtube zyskał 3,8 mln wyświetleń i ciągle jest najpopularniejszym klipem w kategorii FILMY. 

 

"Polityka", zgodnie z zapewnieniami samego reżysera, ma być najbardziej kontrowersyjnym filmem tego roku. Produkcja ma zawitać do kin już na początku września, miesiąc przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi. A to ważne, bo jak ostrzega sam Patryk Vega - "Każdy polityk funkcjonujący w systemie po kilku latach staje się socjopatą. Obserwowałem ludzi, którzy zostali totalnie zdeprawowani przez władzę. Macie się czego bać!". 

Termin premiery jest krytykowany przez polityków, którzy twierdzą, że produkcja Patryka Vegi ma na celu "ustawienie wyborów". Taki zarzut przedstawiła m.in. posłanka Prawa i Sprawiedliwości Krystyna Pawłowicz. Przypominamy, że data wyborów parlamentarnych 2019 ustalona została na niedzielę 13 października.

Na chwilę obecną wiadomo, że w filmie zobaczymy aktorów: Andrzeja Grabowskiego (jako Jarosław Kaczyński), Marcina Bosaka (Mateusz Morawiecki), Iwonę Bielską (Krystyna Pawłowicz), Janusz Chabior (Antoni Macierewicz), Antoni Królikowski (Bartłomiej Misiewicz) czy Zbigniewa Zamachowskiego (Tadeusz Rydzyk). Według najnowszych informacji w filmie "polityka" pojawi się także Maciej Stuhr - nie wiadomo jednak w jakiej roli wystąpi.

Czytaj też: "Polityka". Patryk Vega pokazał kolejny fragment. Są też pierwsze oficjalne zdjęcia

Więcej o: