Byliśmy na planie "Jak zostałem gangsterem". To autentyczna historia bandziora i mnóstwo kiczu [WIDEO]

"Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" to film w reżyserii Macieja Kawulskiego ("Underdog"), w którym tytułową rolę gra Marcin Kowalczyk, znany z roli Magika w "Jesteś Bogiem" i "Hardkor Disco". Byliśmy na planie produkcji, zapowiada się ciekawie.

Z tym filmem wiąże się tajemnica - prawie nikt nie wie, kto jest pierwowzorem Bohatera. Twórcy nie zdradzają jego nazwiska, ba!, nie poznajemy nawet jego imienia. Oczywiście, nikt nie chciał nam też powiedzieć, czy ten mężczyzna kręci się gdzieś koło nas na planie filmowym. Wiemy tylko, że ma to być historia jednego z najbardziej wpływowych polskich bandytów, działających od lat 80. ubiegłego wieku do początku XXI wieku.

Marcin Kowalczyk, zapytany przeze mnie czy miał okazję poznać człowieka, na którym wzorował się scenarzysta, gdy tworzył graną przez niego postać, odpowiedział tylko:

Następne pytanie.

O samym Bohaterze i o filmie "Jak zostałem gangsterem" Kowalczyk, a także Adam Woronowicz, który zagrał ojca głównej postaci, powiedzieli więcej. 

Zobacz wideo

Oprócz tej dwójki w filmie Kawulskiego występują Tomasz Włosok, który gra Waldena, najbliższego przyjaciela Bohatera oraz Natalia Szroeder w roli Magdy, ukochanej gangstera. Dla świetnie znanej ze sceny wokalistki jest to debiut na dużym ekranie. W filmie pojawiają się również: Natalia Siwiec, Józef Pawłowski, Mateusz Nędza, Waldemar Kasta, Piotr Rogucki, Anna Krotoska oraz Jan Frycz czy Janusz Chabior.

Ruszyły zdjęcia do "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa". Reżyser: Takiego filmu jeszcze nie było w polskim kinie >>

Premiera filmu "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" jest zaplanowana na 3 stycznia 2020 roku.

Więcej o: