Nie żyje Andrzej Buszewicz. Aktor miał 84 lata

Zmarł Andrzej Buszewicz - reżyser oraz aktor teatralny i serialowy. Miał 84 lata. Buszewicz był znany m.in. z roli Antoniego Radosza z serialu "Pierwsza miłość" oraz ról epizodycznych w serialu "Świat według Kiepskich".

Andrzej Buszewicz zmarł 19 sierpnia 2019. Wiadomość o jego śmierci opublikował na Facebooku portal filmpolski.pl. Nie podano informacji na temat przyczyny zgonu aktora.

Zmarł Andrzej Buszewicz. Przez większość kariery był związany ze Starym Teatrem w Krakowie

Andrzej Buszewicz urodził się 29 sierpnia 1934 w Łodzi. Był absolwentem Wydziału Lalkarskiego i Wydziału Aktorskiego krakowskiej PWST, w latach 1960 - 2003 współpracował z Starym Teatrem w Krakowie. Był także profesorem zwyczajnym w krakowskiej Akademii Muzycznej, gdzie pełnił funkcję dziekana na Wydziale Wokalno-Aktorskim. W 1999 roku otrzymał tytuł profesora sztuk teatralnych.

Andrzej Buszewicz był aktorem teatralnym, ale także filmowym i serialowym. Występował w takich produkcjach jak "Aktorzy prowincjonalni", "Szansa", "Z biegiem lat, z biegiem dni" i wspomnianych już serialach "Pierwsza miłość" oraz "Świat według Kiepskich". 

Więcej o: