To nie jest symulacja - nadchodzi "Matrix 4". Na ekrany wrócą Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss

Prosimy nie regulować odbiorników, bo wracamy do Matriksa. Lana Wachowski wyreżyseruje czwartą część kultowej serii. W rolach Neo i Trinity ponownie pojawią się Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss. Produkcja ma ruszyć na początku przyszłego roku.
Zobacz wideo

Informacje o planach dotyczących wznowienia uniwersum "Matriksa" przekazał we wtorek Toby Emmerich z Warner Bros. Picture Group. Wiadomo już, że Warner Bros. Pictures i Village Roadshow Pictures wyprodukują film i będą go dystrybuować na całym świecie.

- Jesteśmy tak podekscytowani, że bardziej się nie da. Lana jest prawdziwą wizjonerką, wyjątkową i oryginalną twórczynią filmową, i cieszymy się, że napisze, wyreżyseruje i wyprodukuje ten nowy rozdział we wszechświecie "Matriksa" - powiedział Emmerich, cytowany przez "Variety".

Powstanie "Matrix 4". Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss znowu w akcji. Kto zagra Morfeusza?

Produkcja czwartej części "Matriksa" ma się rozpocząć w 2020 roku. Oprócz Lany Wachowski nad scenariuszem pracowali także Aleksandar Hemon i David Mitchell. W role Neo i Trinity wcielą się Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss, których doskonale znamy z poprzednich części produkcji. Szczegóły fabuły nie są obecnie znane.

Nie wiadomo także, kto zostanie obsadzony w roli Morfeusza. W trylogii "Matrix" odgrywał go Laurence Fishburne. Niektóre źródła, na które powołuje się "Variety", podają, że w czwartej odsłonie serii zobaczymy młodszą wersję tej postaci. 

Trzy poprzednie filmy - "Matrix", "Matrix Reaktywacja" i "Matrix Rewolucje" - zarobiły łącznie ponad 1,6 mld dolarów. Wszystkie trzy produkcje zostały napisane i wyreżyserowane przez Lanę Wachowski i jej siostrę, Lilly (znane wcześniej jako Larry i Andy Wachowski). Przypomnijmy, że ostatnia część "Matriksa" powstała w 2003 roku. 

Więcej o: