To nie jest symulacja - nadchodzi "Matrix 4". Na ekrany wrócą Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss

Prosimy nie regulować odbiorników, bo wracamy do Matriksa. Lana Wachowski wyreżyseruje czwartą część kultowej serii. W rolach Neo i Trinity ponownie pojawią się Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss. Produkcja ma ruszyć na początku przyszłego roku.
Zobacz wideo

Informacje o planach dotyczących wznowienia uniwersum "Matriksa" przekazał we wtorek Toby Emmerich z Warner Bros. Picture Group. Wiadomo już, że Warner Bros. Pictures i Village Roadshow Pictures wyprodukują film i będą go dystrybuować na całym świecie.

- Jesteśmy tak podekscytowani, że bardziej się nie da. Lana jest prawdziwą wizjonerką, wyjątkową i oryginalną twórczynią filmową, i cieszymy się, że napisze, wyreżyseruje i wyprodukuje ten nowy rozdział we wszechświecie "Matriksa" - powiedział Emmerich, cytowany przez "Variety".

Powstanie "Matrix 4". Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss znowu w akcji. Kto zagra Morfeusza?

Produkcja czwartej części "Matriksa" ma się rozpocząć w 2020 roku. Oprócz Lany Wachowski nad scenariuszem pracowali także Aleksandar Hemon i David Mitchell. W role Neo i Trinity wcielą się Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss, których doskonale znamy z poprzednich części produkcji. Szczegóły fabuły nie są obecnie znane.

Nie wiadomo także, kto zostanie obsadzony w roli Morfeusza. W trylogii "Matrix" odgrywał go Laurence Fishburne. Niektóre źródła, na które powołuje się "Variety", podają, że w czwartej odsłonie serii zobaczymy młodszą wersję tej postaci. 

Trzy poprzednie filmy - "Matrix", "Matrix Reaktywacja" i "Matrix Rewolucje" - zarobiły łącznie ponad 1,6 mld dolarów. Wszystkie trzy produkcje zostały napisane i wyreżyserowane przez Lanę Wachowski i jej siostrę, Lilly (znane wcześniej jako Larry i Andy Wachowski). Przypomnijmy, że ostatnia część "Matriksa" powstała w 2003 roku. 

Więcej o:
Komentarze (32)
To nie jest symulacja - nadchodzi "Matrix 4". Na ekrany wrócą Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss
Zaloguj się
 • strach_sie_bac

  Oceniono 8 razy 8

  "- Jesteśmy tak podekscytowani, że bardziej się nie da. "

  Jeden pseudoprezydent odpowiedziałby "Nie słuchajcie tego, co opowiadają, że się nie da. To bzdury..." :D

 • tatankaiyotake

  Oceniono 14 razy 4

  Pierwszy Matrix - super. następne dwa, hmmm. słabo. Po co czwarty?

 • marek.usc

  Oceniono 27 razy 3

  Wszędzie piszą że film stworzyły siostry... kułwa ludzie przecież to byli bracia Andy i Lary Wachowski a nie jakaś lily i coś tam, ja rozumiem poprawność, sam jestem wyrozumiały dla środowisk LGBT i podobnych uchybień ale nie popadajmy w jakieś szaleństwo, więc 3 pierwsze części stworzyli bracia Wachowski

 • byann

  Oceniono 2 razy 2

  Kiedy Chuck Norris trafił do Matrixa, Neo stał się The Two.

 • kadykianus

  Oceniono 2 razy 2

  Super. Uwielbiam Matrixa. Szczególnie 2 część. Tak trzymać, siostry!

 • felicjan.dulski

  Oceniono 3 razy 1

  Mhm...
  Rocky XXXVIII
  Już było w epizodzie "Spokojnie, to tylko awaria."

 • credit28

  0

  Jakim trzeba być desperados, aby dać se kuśkę ciachnąć...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX